Uudis

Johnson & Johnson kirjutas 15 miljonit vaktsiinidoosi korstnasse, kuid see võib Eesti jaoks olla hea uudis

Johnson & Johnsoni vaktsiini viaalid.Foto: Shutterstock/Golden Shrimp

Ravimitootja Johnson & Johnson kirjutas korstnasse 15 miljonit koroonaviiruse vastase vaktsiini doosi, kuid negatiivsel uudisel võib Eesti jaoks olla positiivne tagajärg. Baltimore’is asuvas tehases toimus inimlik eksitus, mille tõttu doosid saastusid, kirjutab The New York Times.

Kui enne eksituse asetleidmist oodati, et just kõnealusest tehasest tarnitakse USAs manustamiseks aprillis 24 miljonit doosi, siis nüüd on see küsimärgi all. 

Baltimore’is asuvas Emergent BioSolutions ettevõtte tehases toodetakse korraga Johnson & Johnson ja AstraZeneca vaktsiini. The New York Times’i kohaselt ajas üks töötaja veebruaris kahe vaktsiini komponendid sassi ning see tekitas tehase kvaliteedis küsimusi. 

Allikatele viidates toob väljaanne välja, et eksituse tuvastas Johnson & Johnson kvaliteedikontrolli käigus. Lisaks sellele ei ole suutnud tootja tarnida USA föderaalvalitsusele sellises koguses doose nagu nad on seda lubanud teha. 

Põhjus, miks säärane ebaõnnestumine võib olla Eestile kasuks seisneb selles, et Johnson & Johnsonil on hädasti vaja positiivse tonaalsusega meediakajastust ning just potentsiaalse nii-öelda Kevade Plaani realiseerumine oleks see, mis võib aidata positiivse kuvandi loomisele kaasa. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.