Uudis

Jüri Ratas: koroonaviiruse nakatamiskordaja on märgatavalt kasvanud. Soovitusi tuleb tõsiselt võtta

Peaminister Jüri Ratas.Foto: Stenbocki maja/

Teadusnõukoja andmeil on koroonaviiruse nakatamiskordaja märgatavalt kasvanud, teatas peaminister Jüri Ratas.

Möödunud nädalal püsis see üle 1 – ehk levib – ja korra jõudis ka senise tipuga võrreldavale tasemele.

“Seljatatud kriisi põhjal teame, et nakkuse leviku piiramine algab meie igapäevastest valikutest ja tegudest. See tähendab, et peame taaskord iga päev tõsiselt võtma ja valvsalt kasutama kõiki neid soovitusi, mis kaitsevad meid koroonaviiruse eest ja tõkestavad selle levikut,” kirjutas Ratas sotsiaaalmeedias.

Hakatuseks tasub peaministri sõnul endale ja oma lähedastele meelde lihtsad põhitõed, kuidas terved püsid. “Järgime hügieeni, hoiame distantsi ja haigestudes püsime kodus,” ütles ta.

Mida teha?

Samuti tuleb meil peaministri sõnul taastada valvsus, kus näeme seda kaotanud olevat. Näiteks tuleks jääda koju ja helistada arstile, kui enesetunne jätab soovida – senised kogemused näitavad Ratase sõnul, et vastupidise käitumisega seame ohtu nii enda kui ka kaaslaste ja nende lähedaste elu.

Tuleb ka pesta ja vajadusel desinfitseerida käed. Desinfitseerimisvahendid on kauplustes, söögikohtades ja teistes avalikes kohtades vajalikud selleks, et me kõik neid kasutaksime.

Peod on peaministri sõnul mõistlik pidamata jätta. Ka lasteaedade-koolide lõpupidusid korraldades peame meeles pidama, et lastel ja noortel on ka vanemad ning vanavanemad, kes võivad haigust põdeda väga tõsiselt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.