Uudis

Jüri Ratas: nakatumiskordaja on jõudnud Eestis alla ühe

Peaminister Jüri Ratas.Foto: Scanpix

Peaminister Jüri Ratas kirjutas Facebookis, et koroonaviiruse nakatumiskordaja on jõudnud Eestis alla 1, kõikudes 0,9 ja 0,95 vahel. Ta rõhutas aga, et haigestumus on jätkuvalt suur ning reegleid tuleb järgida ka edaspidi, sest ainult nii saab näitajat veelgi vähendada ja piiranguid leevendada.

Peaminister pani sotsiaalmeedias tehtud avalduses südamele, et mida hoolikamalt koroonaviiruse vastastest reeglitest kinni peame, seda rohkem lapsi saab edasi koolis käia ja meie kõigi argielu võimalikult väheste piirangutega jätkuda.

“Meil on tarvis pingutada üheskoos kuni vaktsineerimise võimalus avaneb elanikele, kes riskirühmadesse ei kuulu,” märkis Ratas.

Seda, et meie käitumisel ja suunavatel piirangutel on mõju nakkuse levikule, kinnitavad peaministri sõnul nii jooksvad andmed kui uuringute tulemused.

Esiteks – möödunud pühade ajal liikus koos meiega üle Eesti ka koroonaviirus. Teiseks – liikumist ja lävimist vähendades suutsime nakkuse levikut piirata.

Ratas rõhutas, et kuigi nakatumiskordaja on jõudnud alla 1, kõikudes 0,9 ja 0,95 vahel, on oluline ka edaspidi piirangutest kinni pidada. Mida rohkem see näitaja veelgi väheneb, seda väiksemaid piiranguid argielule edaspidi vajame.

Ta tõi välja asjaolu, et COVID-19 haigestumus on jätkuvalt niivõrd kõrgel tasemel, et Eestis püsib tervishoiualane hädaolukord. Muret teeb, et haigestumine on oluliselt kasvamas Pärnumaal ning endiselt levib viirus laialdaselt Harjumaal ja Ida-Virumaal.

Teine vaktsiinidoos on peaministri sõnul vaktsineeritutele tagatud ja vabatahtlik COVID-19 kaitsesüstimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest.

Sel nädalal jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. Kaitsesüstimise sihtrühmade laiendamine aga lükkub umbes nädala võrra edasi.

Samuti tuletas Ratas meelde, et uuest aastast saab haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.