Uudis

Jüri Ratas: otsustamisel on ajutise öise alkoholimüügi piiranguga jätkamine, eneseisolatsiooni lühendamine ja esimeste haiguspäevade hüvitamine

Peaminister Jüri RatasFoto: Elmo Riig/Sakala/Scanpix

Viimaste päevade koroonaviirusesse nakatunute arvu põhjal võib arvata, et viiruse levik on pidurdunud. Ka peaminister Jüri Ratas avaldas arvamust, et on esimesi märke, et oleme saamas haiguse puhangut kontrolli alla. Peaminister toonitas aga, et see ei tähenda, et tohime valvsust kaotada ning lisas, et valitsuse tasemel arutatakse meetmeid, mis tagavad, et igapäevane käitumine aitaks järjepidevalt koroonaviiruse leviku vastu.

Ratase sõnul kinnitavad viimaste päevade andmed, et oleme suutnud pidurdada viiruse levikut kõigis maakondades ja ka üle 50aastaste eestimaalaste ehk enim ohustatud elanike seas. Tähelepanu vajab aga jätkuvalt haiguse puhang Harjumaal ja Ida-Virumaal ning nakkuse levimine töökohtades.

Oodatud muutus sai peaministri sõnul võimalikuks tänu hoolsale, valvsale ja vastutustundlikule igapäevasele käitumisele. “Just see määrab, kas koroonaviirust kontrollime meie või hoopis nakkus meid. Selleks, et nakkuse levik ja seega meie kõigi haigestumise oht väheneks veelgi, peame olema vähemalt sama valvsad kui viimase paari nädala vältel,” avaldas Ratas.

Valitsuse tasemel jätkatakse tema sõnul tegevustega, mis tagavad, et igapäevane käitumine aitaks järjepidevalt koroonaviiruse leviku vastu. Otsustamisel on näiteks ajutise öise alkoholimüügi piiranguga jätkamine, eneseisolatsiooni lühendamine 14-lt päevalt 10-le ja esimeste haiguspäevade hüvitamine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.