Uudis

Juulis toimuvad vaktsineerimisüritused ja jätkuvad elava järjekorra alusel kaitsepookimised

Tartu vaktsineerimiskeskus A. Le Coq Sport spordimajas.Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum

Möödunud nädalal pakuti Narva ja Lasnamäe otstukeskustes ning Tartu vaktsineerimiskeskuses võimalust saada koroonavaktsiini elava järjekorra alusel. Hetkemõtte ajel vaktsineerijaid oli piisavalt, et soovijatele edaspidigi eelregistreerimiseta vaktsineerimisvõimalust pakkuda. Lisaks kavandatakse juulisse mitmeid vaktsineerimisüritusi.

Neljapäeval, 3. juulil oli võimalik eelregistreerimata vaktsineerima pääseda Narvas Fama kaubanduskeskuses. Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooninõunik Gea Otsa sõnul võeti Narvas võimalus väga hästi vastu – nelja tunni jooksul vaktsineeriti 172 inimest. OÜ Silmarõõm vaktsineerib elava järjekorra aluselt uuesti Fama kaubanduskeskuses 16. juulil ning seejärel avatakse kaubanduskeskuses vaktsineerimispunkt kord nädalas, kuniks inimeste huvi püsib.

“Huvi on jätkuv ka Confido kiirkliinikus Lasnamäe Centrumis, kus saab ilma eelregistreerimata vaktsineerida iga päev. Tuleb aga arvestada, et seal pakutakse ka teisi teenuseid ja seetõttu ei ole jõudlus nii suur,” lisas Otsa.

Tartu vaktsineerimiskeskus katsetas samuti nädalavahetusel elava järjekorra alusel vaktsineerimist. Otsa tõdes, et sealne huvi oli plaanitust veidi väiksem. Laupäeval sai seal kolme tunni jooksul elava järjekorra alusel vaktsiini 130 inimest, pühapäeval kaheksa tunni jooksul ligi 270 inimest. Vaktsineerimiskeskusel on siiski kavas edaspidigi pakkuda võimalust elava järjekorra alusel vaktsineerida.

Juulikuised vaktsineerimisüritused ja koostöö apteekidega

Vaktsineerimisaktiivsuse elavdamiseks on juulikuusse plaanitud ka mitmed vaktsineerimisüritused üle Eesti: 9. juulil toimub koroonavaktsiiniga kaitsepookimine Valga spordihallis (kell 16-19), 10. juulil Narva Jõesuus Meresuu spaas (kl 14-18), 15. juulil Lihula kultuurimajas (kell 10-12), 17. juulil Võsu rannaklubis (kl 10-12) ja Haljala rahvamajas (kl 13-15). Veel mitmed üritused on planeerimisel ja täpsustamisel.

Kõikidele vaktsineerimisüritusele saab aja eelnevalt kirja panna, kuid kui registreeritutest aegu üle jääb, pääseb vaktsineerima ka elava järjekorra alusel.

Lisaks on sotsiaalministeeriumil kavas hakata vaktsineeirmise osas koostööd tegema ka apteekidega. “Kuidas, millal, mis mahus hakkab vaktsineerimine apteekides täpselt toimuma, on hetkel koostöös Eesti proviisorapteekide liiduga väljatöötamisel ning kui oleme valmis apteekides vaktsineerimisega alustama, anname sellest ka teada,” sõnas Otsa.

Tagasihoidlik vaktsineerimishuvi

“Praegu oleme üleminekustaadiumis – vaktsineerimiskeskused jätkavad, kuid näeme, et nende inimeste hulk, kes on väga motiveeritud ise vaktsineerima minema, hakkab vähenema. 52% täisealisest elanikkonnast on ju vaktsiini kätte saanud ning 20% vastavad uuringutes, et nad ei kavatse end kindlasti või suure tõenäosusega vaktsineerida,” tõdeb Otsa.

Seega tuleb vaktsineerimise töörühma hinnangul asuda nüüd nügima vaktsineerima neid, kes mingil põhjusel seda veel teinud ei ole või kõhklevad  – luua erilahendusi, mis teeksid vaktsineerimise neile kättesaadavamaks ja mugavamaks. Seejuures peetakse oluliseks just koostööd omavalitsuste ja perearstidega, kes teavad oma piirkonna ja inimeste eripärasid ja vajadusi kõige paremini.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 567 332 inimesele, kellest 104 263 on pooleli oleva vaktsineerimisega, 463 069 inimese vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Ööpäeva jooksul manustati 5531 vaktsiinidoosi.

Covid-19 vastu vaktsineerimine on avatud inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Aja saab jätkuvalt broneerida ka digiregistratuuris ja kesksel telefonil 1247 (kl 8.00-20.00). Vabu aegu lisatakse vastavalt saabuvatele vaktsiinitarnetele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.