Ka vaktsineerimata reservväealastel tuleb õppusele minna

Kõiki õppusele saabujaid testitakse COVID-19 viiruse suhtes, lisaks viiakse testimine läbi ka õppekogunemise ajal.Foto: Kevin Orujärv/Eesti Kaitsevägi

Internetis on levima läinud valeinfo, et koroonaviiruse vastu vaktsineerimata reservväelased ei pea lisaõppekogunemisele minema. See ei vasta tõele.

Lisaõppekogunemisele Okas 2021 on kohustatud minema kõik kutse saanud reservväelased sõltumata sellest, kas nad on vaktsineeritud koroonaviiruse vastu või ei, vahendab Sõdurileht.

Kõiki õppusele tulijaid testitakse kohapeal, lisaks viiakse testimine läbi ka õppekogunemise ajal. Formeerimise käigus tuvastatud COVID positiivsed suunatakse tagasi koju. Kaitsevägi pakub lisaõppekogunemisele saabunud reservväelastele soovi korral ka vaktsineerimisvõimalust. Kaitsevägi hoolitseb nakkusohutuse eest ja tagab kõigile õppusel osalejatele mitmekülgse meditsiinilise toe.

Reservväelaste kogunemiskoht ja aeg on märgitud lisaõppekogunemise kutses. Kohale tuleb ilmuda viivitamatult.

Kaitsevägi korraldab 17.-25. novembril lisaõppekogunemise Okas 2021, mille käigus kontrollitakse pioneeripataljonide ja luurekompaniide võitlejate lahinguvalmidust.

Õppuse eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri kuuluvate reservväelaste kogunemiseni. Lisaks harjutatakse koostööd politsei- ja piirivalveametiga, keda toetatakse ajutise piiritara rajamisel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.