Uudis

Kaitseväe välihaigla pakitakse Kuressaares kokku

Kaitseväe välihaigla Kuressaare haigla esisel parkimisplatsil.Foto: Ronald Liive/Geenius Meedia

Terviseamet esitas eile hommikul kaitseväele ettepaneku hiljemalt 30. aprilliks lõpetada Kuressaares oleva välihaigla töö. Terviseameti meditsiinijuhi dr Arkadi Popovi sõnul tuleneb otsus sellest, et Saaremaal on soodne olukord, mis tähendab, et uusi haigusjuhtumeid ei tule enam suures arvus.

“Kuressaare haigla ravivõimekus on piisavas määras taastatud praegu. Hospitaliseerimiste arv langes ja seal ei ole ka patsiente, kes vajavad intensiivravi. Selles osas on soodne dünaamika olemas ja selline samm on üks osa meie kriisist väljamineku strateegiast, mida valmistab ette Kuressaare haigla koostöös terviseametiga,” ütles terviseameti meditsiinijuhi dr Arkadi Popov tänasel keskpäevasel pressibriifingul.

Popov lisas, et Kuressaare haigla juures töötav välihaigla on ravinud 15 koroonasse nakatunud patsienti. Välihaigla töös osales 18 kaitseväe meedikut, 18 inimest toetusmeeskonnas ning lisaks ka vabatahtlikud, kes tulid mandrilt kaitseväe meedikutele appi.

“Terviseameti poolt siiras tänu kolleegidele kaitseväe välihaiglast selle asendamatu panuse eest. Ma arvan, et see on äärmiselt oluline samm. Tegemist oli esimese tsiviiloperatsiooniga, kus Eesti kaitseväe välihaigla tuli tsiviilmeedikutele appi,” lisas Popov.

Popov leidis, et kaitseväe välihaigla kasutamine Saaremaal on oluline sõnum saarlastele ning tervele Eestile, et riik ei jäta hätta abi vajajaid inimesi.

Vaata galeriid, milline näeb välja kaitseväe välihaigla seestpoolt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.