Uudis

Kaja Kallas: ühiskond ei võtaks enam ulatuslikke koroonapiiranguid vastu

Peaminister Kaja Kallas.Foto: Raigo Pajula / AFP / Scanpix

Peaminister Kaja Kallase sõnul on koalitsioonilepingusse pandud lause ühiskonna lahti hoidmisest uue koroonalaine ajal kantud lootusest, et järgmine laine tuleb eelmistest leebem.

Koalitsioonilepingus seisab, et koroonaviiruse levikuga toimetulemisel lähtutakse eesmärgist hoida ühiskond avatuna ja peetakse oluliseks avalike teenuste laialdast kättesaadavust.

Kaja Kallas selgitas ERRile, et valitsus üritab ühiskonda hoida võimalikult avatuna ka uue koroonalaine ajal. Kallase kinnitusel pole vaktsiinipasside taas kasutusele võtmist koalitsioon kokku leppinud. Tema sõnul annab uuele potentsiaalsele koroonalainele vastu minnes kindlust asjaolu, et olemas on nii vaktsiinid kui ka ravimid ning samuti inimesed, kellel on tekkinud koroona vastu immuunsus.

“Need koroonapiirangud on inimeste vaimsele tervisele jätnud väga ränga jälje ja tekitanud väga palju frustratsiooni. Ma kardan, et ulatuslike piirangute kehtestamist ei võta ühiskond vastu nii, et neid reegleid päriselt järgitakse. Aga ikkagi see viirus levib inimeselt inimesele ja ainult inimesed saavad oma käitumisega selle viiruse levikut piirata,” lausus Kallas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.