Uudis

Kaja Kallas: vaktsineeritud võivad saada rohkem võimalusi ja vabadusi juba augustis

Peaminister Kaja Kallas.Foto: Remo Tõnismäe / Postimees / Scanpix

Eile esitasid perearstid omapoolsed ettepanekud vaktsineerimistempo tõstmiseks. Seejuures ootavad perearstid valitsuselt võimalikult kiiret ja selget otsust selle kohta, millised piirangud hakkavad sügisel kehtima vaktsineerimata inimestele. Peaminister Kaja Kallase sõnul vastav arutelu parasjagu valitsuse töölaual.

“Kuna igaühel on Eestis võimalus end vaktsineerida, siis senikaua, kui uued tüved alluvad vaktsiinidele, ei hakka me ühiskonda kõigile sulgema. Selle asemel hakkavad vaktsineeritud saama rohkem võimalusi ja vabadusi,” kirjutas Kaja Kallas oma sotsiaalmeediakontol. “Valitsus arutab täna sellise võimaluste süsteemi kehtestamist augusti jooksul, kus näiteks kultuuri- ja meelelahutusüritustel, spordivõistlustel ja mujal tehakse erisused vaktsineeritule.”

Üleminek toimub järk-järgult, et kõik osapooled jõuaksid end ette valmistada ja soovijad vaktsineerida. “Aga see muutus on möödapääsmatu, et hoida ühiskond võimalikult avatuna ja majandus toimivana. Vaktsineeritud inimesed tagavad avatud Eesti,” lisas peaminister.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.