Uudis

Kallas: teadusnõukoja liikmetele tuleb tagada piisav kaitse

Kolmapäeva õhtul rünnati Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarsti Peep Talvingut

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst, teadusnõukoja liige prof Peep Talving.Foto: Regionaalhaigla

Kolmapäeva õhtul rünnati oma töökohast Põhja-Eesti regionaalhaiglast koju minema hakanud haigla ülemarsti professor Peep Talvingut, kirjutab Eesti Päevaleht.

Talving väljus haiglast, läks oma auto juurde ja avastas, et üks rehvidest oli puruks torgatud. Vene keelt kõnelenud inimesed viskasid talle näkku mingit ainet.

“Esialgne info annab alust arvata, et rünnak ei olnud juhuslik ehk kurjategija ootas kannatanut ning oli ründamiseks valmistunud,” tõdes Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Peaminister Kaja Kallase sõnul tuleb pärast füüsilist rünnakut teadusnõukoja liikme vastu kaaluda teadusnõukoja liikmetele suurema kaitse andmist.

Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et politsei uurib kolmapäeva õhtul aset leidnud juhtumit, kus Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarsti, teadusnõukoja liiget Peep Talvingut rünnati füüsiliselt.

Kallas nentis, et eelmisel nädalal sattus teadusnõukoja liige Irja Lutsar verbaalsete rünnakute alla.

“Tuleb kaaluda teadusnõukoja liikmetele suurema kaitse andmist julgeolekuastuste poolt,” sõnas Kallas. “Tuleb tagada, et teadusnõukoja liikmed oleksid piisava kaitse alla.”

Kallas täpsustas, et vastavaid otsuseid vastu võetud ei ole. Tema sõnul arutas valitsus, kas teadusnõukoja liikmeid saab lugeda avalikus teenistuses olevateks inimesteks. Sellisel juhul oleksid ründed karmimalt karistatavad.

Tervise ja tööminister Tanel Kiik lisas, et sellised rünnakud on häirivad ja ehmatavad ning samas on need ka meeldetuletuseks, et meie seas on vaimsete probleemidega inimesi, kellel koroonapiirangud võivad stressitaset suurendada.

“lmselgelt vaimselt terve inimene selliseid rünnakuid läbi ei vii,” sõnas Kiik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.