Uudis

Kanal 2 kriitikat pälvinud koroonasaatest: see pole vastavuses meie seisukohtadega

Kaader saatest "Alarm".Foto: kuvatõmmis/Kanal2

Kanal2 programmijuhi sõnul ei ole eile eetris olnud koroonaviiruse teemalise saate sisu vastavuses nende tõekspidamistega.

Kanal2 eetrisse läks eile õhtul saade “Alarm – koroonast hirmuvabalt”, mille üks toimetajaid oli alternatiivportaali Telegram peatoimetaja Mariann Joonas.

“Kanal 2 on läbi aegade edastanud erinevate inimeste seisukohti ja tõekspidamisi,” ütles Postimees Grupi – kuhu Kanal2 kuulub – telekanalite programmijuht Kaspar Kaljas Geeniusele saate kohta.

Samas nentis ta, et saate sisu ei ole vastavuses Kanal 2 enda seisukohaga.

Kaljas ei vastanud otsesõnu küsimusele, kas ka edaspidi plaanitakse teha alternatiivmeediakanalitega koostööd ning kas saadet plaanitakse edaspidi korrata.

Mis eetris oli?

Eilses koroonaviiruse teemalises saates astus üles rida eksperte – nii neid, kes arvasid, et koroonaviiruse tõkestamiseks ette võetu oli asjakohane kui neid, kes mitte (näiteks Telegrami juht Hando Tõnumaa). Saatejuhtide teksti kaudu jäi peale aga nende seisukoht, kes viirust suureks probleemiks ei pea.

“Vaatame asjaolusid pisut teise mätta otsast ja uurime, kas kardame midagi, mida ei peaks ja kas meie tähelepanu on mustkunstniku kombel kõrvale juhitud?” tutvustas Kanal2 ise enne saate eetrisseminekut seda Facebookis.

Külaliste hulgas astus teiste seas üles perearst Karmen Joller, kes kirjutas sotsiaalmeedias, et on siiani šokeeritud ja ei oska seisukohta võtta, mida arvata kontekstist, millesse ta sõnad pandi.

“Minu sõnad olid vähemalt ühes kohas pandud veidrasse konteksti: jäeti mulje, nagu ma kinnitaksin fakti, et viirust tegelikult polegi ja see pole ohtlik,” rääkis Joller Geeniusele.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.