Uudis

Karmen Joller: vaktsineeritutel peaksid olema suuremad õigused ja vabadused

Perearst Karmen Joller ütleb, et osa inimesi jääbki vaktsiine eitama, kuid jäägu neile see vabadus.Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp / Scanpix

Perearst Karmen Jolleri hinnangul tuleks elanikkonna koroonaviirusvastase vaktsiiniga hõlmatuse tõstmiseks kaasata ka lapsi ning teha vaktsineerimine inimestele veelgi atraktiivsemaks.

“Absoluutselt on vaktsineerimise hoog liiga madal,” tõdes Karmen Joller täna “Vikerhommikus“. Ta tõi ka välja, et praegu seatud eesmärk – vaktsineerida 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast – on liiga madal, sest ka lapsed haigestuvad ning kannavad viirust edasi.

“Esiteks tuleks kaasata vaktsineerituse hõlmatuse eesmärkide hindamisse ka lapsed ja teiseks teha inimestele väga ahvatlevaks soov saada vaktsineerida,” sõnas Joller. “Inimesel, kes on vaktsineeritud, peavad olema suuremad õigused ja vabadused kui inimesel, kes ei ole saanud vaktsiini. Ja nii kaua, kui inimene seda reaalselt iga päev ei taju, nii kaua tegelikult see vaktsineerituse hõlmatus jääbki meil madalaks.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.