Kas see ikka on raviviga ja annab patsiendile õiguse hüvitise nõudmiseks, kui operatsiooni käigus lõhuti mõni teine siseorgan või kui liiga kitsas kips põhjustas närvikahjustusi? Tervishoiutöötajate kohustusliku vastutuskindlustuse seaduse jõustumise eel koostasid õigusteadlased patsiendikindlustuse õpiku, mis aitab orienteeruda ravivigade maailmas.
“Tegemist on kindlasti esimese sellise eestikeelse raamatuga. See peaks olema kasulik nii patsientidele, arstidele kui juristidele,” sõnas trükisooja õpiku üks autoritest, vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik. Ta märkis, et 1. novembrist jõustub Eestis ka tervishoiuteenuse osutajatele kohustuslik vastutuskindlustus.
“Niisamuti nagu autoomanikel peab olema sõlmitud liikluskindlustus, peab sisuliselt kõikidel tervishoiuteenuse osutajatel olema analoogne kohustuslik vastutuskindlustus. Seega pärast seaduse jõustumist hüvitatakse tervishoiuteenuse osutaja poolt enamik tekitatud kahjujuhtumeid läbi kindlustussüsteemi. Samuti kehtib juba mõni aasta vaktsiinikindlustus, mis samuti puudutab meditsiinilise protseduuri tagajärjel tekkida võiva vastutuse maandamist läbi kindlustussüsteemi,” põhjendas Luik õpiku vajalikkust.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.