Kas sinu ettevõte panustab töötajate heaolusse? Algas tervist edendava töökoha märgise taotlemisvoor

Iga organisatsioon saab oma töötajate terviseedendusse panustada.Foto: Depositphotos

Tervise Arengu Instituut koos Tööinspektsiooniga kutsub terviseteadlikke ja tervisekäitumist toetavaid asutusi, ettevõtteid, firmasid ja organisatsioone taotlema märgist „Tervist edendav töökoht“.

Märgise väljaandmise eesmärk on tunnustada organisatsioonide järjepidevat panustamist oma töötajate tervisesse ja heaolusse. Tervise edendamine töökohal on turvalise, tervist väärtustava, tervislikke eluviise ja valikuid soodustava keskkonna kujundamine. 

Töökogukond on oluline keskkond rahvatervise kujundamisel. See võimaldab tööealise elanikkonna tervisekäitumist  mõjutada selles suunas, et tervena elatud eluaastad kasvaksid jõudsamalt ning inimestel on võimalus olla kaasatud tööellu kauem, ilma tervisepiirangute tõttu töölt eemale jäämata. Töötajate suurema motivatsiooni ja tootlikkusega kaasneb positiivse ja hooliva tööandja maine, mida „Tervist edendav töökoht“ märgis kannab.

„Eelmisel aastal märgise taotlusprotsessis osalenud tööandjate esindajad tõid kasudena muuhulgas välja ka selle, et neil õnnestus tervisedendusele kui valdkonnale saada suuremat tähelepanu oma asutuse juhtkonnas ning töötajatele anda kinnitust, et nad on väärtustatud ja tegutsetakse järjepidevalt, mitte ainult ei räägita,“ selgitas TAI paikkondade tervise edendamise osakonna vanemspetsialist Katrin Kärner-Rebane.

Kuidas märgist taotleda?

  • Taotlusvoor on avatud ajavahemikus 1.–20. oktoobrini.
  • Märgise taotlemiseks tuleb esitada taotlus koos tervisedenduse enesehindamisega 20. oktoobriks ning kas koheselt koos taotlusega või pikemas protsessis osalemisel hiljemalt 15. aprilliks 2025 esitada töökoha tervisedenduse tegevuskava järgnevaks kolmeks aastaks.
  • Kõik taotlejad osalevad tööinspektsiooni eelhindamises ning selle edukalt läbinud taotlejate tegevuskavasid hindab komisjon, kuhu on kaasatud esindajad erinevatest asutustest: TAI, tööinspektsioon, töötukassa, sotsiaalministeerium ja liikumisharrastuse kompetentsikeskus.
  • Märgise kasutusõigus kehtib kolm aastat.
  • Märgise taotlemist, tingimusi ja taotlusvormi tutvustavat infotundi saab järelkuulata siin.
  • Täpsema info ja taotlemise vormid leiab siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.