Uudis

Kasvab COVID-19 juhtude osakaal, kus nakkusallikas pole teada: praegu piiranguid ei karmistatud, kuid valitsus jätkab arutelu selle üle neljapäeval

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et väga tähtis on kinni pidada kehtivatest piirangutest. Praegu veel reegleid ei karmistatud, kuid arutelu selle üle jätkub valitsuse istungil neljapäeval.Foto: Madis Veltman / Postimees / Scanpix

Terviseamet avaldas teisipäevases pressiteates, et koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga ning muuhulgas suureneb aina enam nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada.

Samuti on suurenenud positiivsete testide osakaal ööpäevaga tehtud testide hulgas, mis viitab ohule, et viirus levib varjatult. Kuna nakatunutel ei ole haigustunnuseid, ei tea nad kontaktidest hoiduda ja võivad enda teadmata viirust levitada.

Eelkõige teeb terviseameti spetsialiste murelikuks koroonaviiruse levik Harjumaal ja Tallinnas, kus võib täheldada lähikontaktsete arvu kiiret kasvu – põhja regionaalosakonna jälgimisel on juba üle 4000 inimese, kellest 643 on haigestunud.

Terviseametist rõhutati, et ka kergete haigusnähtude korral tuleks anda koroonaviiruse proov.

Praegu karmimaid reegleid ei kehtestatud

Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et täna lisandunud nakatunute arv on küll tavapärasest suurem, aga hüppelist nakatunute hulga suurenemist siiski ei olnud.

Reeglite karmistamisest kõneldes toonitas Kiik, et praegu on uute piirangute kehtestamisest tähtsam järgida juba kehtivaid reegleid ning proovida nendega hakkama saada.

Ta täpsustas, et valitsuse eesmärk on hoida mõistlikku tasakaalu jõuliste meetmete ja viiruse hoogsa leviku vahel. Praegu ei nähtud vajadust piirangud karmistada, kuid arutelusid reeglite karmimaks muutmise üle jätkab valitsus neljapäeval.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.