Uudis

Kiik: on vaid aja küsimus, millal haiglaravi vajavate patsientide hulk ületab haiglate võimekuse

Ilmselt tuleb piiranguid karmistada

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles esmaspäeval toimunud pressikonverentsil, et koroonaviirusega nakatunute lisandumise kiirus on enam kui murettekitav.

“Tegemist on kiireima kasvuga, mida me näinud oleme. On vaid aja küsimus, millal haiglaravi vajavate patsientide hulk ületab haiglate võimekuse,” lausus Kiik ja nentis, et ilmselt tuleb piiranguid karmistada.

Ministri sõnul arutab teadusnõukoda täna (esmaspäeval — toim.) olukorda. Kui nakkuskordaja R püsib üle ühe, ei jää valitsusel üle muud, kui vaadata, missuguseid lisameetmeid kehtestada.

“Haiglaravi vajadus ületab meie võimekust,” rõhutas Kiik.

Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule täpsustas, et haiglaravil on koroonaviiruse tõttu praegu 563 inimest ning haigestumisi on palju lisandunud Lääne-Virumaale ja Saaremaale.

Sule selgitas ka, et haiglaravi vajadus hakkab kiiresti kasvama kuni kaks nädalat pärast haigestumiste kasvu. Seega ei ole põhjust arvata, et haiglaravi vajavate patsientide hulk lähiajal väheneks.

Kõige rohkem haigeid saabub haiglasse Harjumaalt. Haiglate võimekust tegeleda COVID-haigetega on suurendatud, see aga mõjutab nii plaanilist ravi kui ka erakorralist abi.

Sule täpsustas, et viimasel ajal on haiglaravi vajadus enim vähenenud kõige eakamate seas, kuid suurenenud 60–70-aastaste seas. Vanuse järgi vajavad haiglaravi üha nooremad, intensiivravil on näiteks palju 40–50-aastaseid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.