Uudis

Kiik: sel korral ei ole tervishoiusektoris isikukaitsevahendite defitsiiti

Tanel Kiik.Foto: Stenbocki maja / Flickr

Kui eelmisel aastal koroonakriisi algpunktis vaevas tervishoiusektorit isikukaitsevahendite (IKV) ehk maskide, kitlite, kaitseülikondade ja kinnaste puudus, siis töö- ja terviseminister Tanel Kiige (KE) kinnitusel sel aastal ei ole IKV osas defitsiiti oodata.

Kiik tõi välja, et suhtluses haiglajuhtide ning hädaolukorra meditsiinijuhi Urmas Sulega on ta saanud ülevaate, et haiglatel on praegu väga ulatuslikud IKV varud. 

Vastavalt eelmise valitsuse ajal eraldatud lisarahale haigekassale anti haiglatele võimalus ja kohustus soetada kahe kuu IKV varu,” ütles Kiik.

Ministri sõnul on selgi aastal tulenevalt nakkushaiguse levikust arvestatud eelarvest raha IKV soetamiseks. Kiik kinnitas, et haiglate vaatest murekohti ei ole ning lisaks on täiendatud ka riiklikku IKV varu, kus on olemas terve riigi jaoks kahe kuu varud. 

Nende varude üle kannab hoolt riigihalduse minister Jaak Aab (KE), kes lisas pressikonverentsil, et riiklikest varudest on toetatud kohalikele omavalitsustele kuuluvaid hooldekodusid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.