Uudis

Kiik: vanemad klassid võivad minna pärast koolivaheaega distantsõppele

Tanel Kiige sõnul on selge, et koroonaviiruse leviku piiramiseks on vaja mõned meetmed kehtestada.Foto: ekraanikuva

Valitsus otsustab võimalike uute piirangute üle neljapäeval, kuid juba praegu on selge, et koroonaviiruse leviku piiramiseks on vaja mõned meetmed kehtestada, ütles teisipäeval saates “Uudis+” tervise- ja tööminister Tanel Kiik, kirjutab BNS.

Kiige sõnul andis teadusnõukoda valitsusele ettepanekute paketi, mille järgi kaalutakse piirangute kehtestamist avalikele üritustele, hariduses, meelelahutus- ja kultuurivaldkonnas, kirjutab Postimees. 

Ministri sõnul puudutaksid uued piirangud gümnaasiumiõpilasi ja üliõpilasi, kes peaksid minema distantsõppele.

Teadusnõukoda soovitas kaugõpet kõigile

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna selgitas, et teadusnõukoda tegi ettepaneku pärast vaheaega suunata kõik lapsed üle-Eesti distantsõppele, sealhulgas ka huviharidus.

Kersna arvates oleks mõistlik läheneda piirkonniti, sest piirkonniti on haridusasutustes seisukohad erinevad.

Tanel Kiige sõnul hakkaksid piirangud kehtima pärast koolivaheaja lõppu ehk märtsi alguses. Valitsus teeb lõplikud otsused neljapäeval.

Rohkem selgust ja pikem vaade

Koolipsühholoogide liidu esinanine Karmen Maikalu ütles intervjuus Geeniusele, et õppeasutuste sulgemise ning avamise juures on ääretult tähtis, et kui mingi otsus langetatakse, siis peaksid sellekohased sõnumid olema üheselt arusaadavad, et kõik teaksid, mis juhtuma hakkab.

“Oluline oleks pikem vaade, selged sõnumid ja mingigi kindlus selle osas, kuidas hübriidõpe käib. Mitte nii, et vaatame järgmisel nädalal uuesti, kuidas siis tundub, et kõige parem on,” sõnas Maikalu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.