Uudis

Kiirabi näpuviga saatis elava naise surnute sekka

Inimese "elluäratamine" on tema ekslikust surnuks kuulutamisest keerulisem.Foto: Shutterstock

Kiirabibrigaadi ebapädeva isikutuvastuse protseduuri tõttu on veebruari algul lahkunud ema asemel surnuks kuulutatud tütre elu tõsiselt häiritud.

Kunda eakate kodus Villa Alfred suri veebruari algul seal mõned nädalad elanud 85-aastane naine. Häirekeskus sai kõne kella 6 paiku hommikul ning kohale läkitatud kiirabibrigaad konstateeris naise surma. Peagi edastati kurb sõnum ka lahkunud vanaproua 50ndates eluaastates tütrele, kes asus ette valmistama ema matuseid, kirjutab Postimees.

Ühel hetkel selgus aga, et tütar ei saa enam sisse logida internetipanka. Asja uurima asudes nenditi lõpuks: “Pean teile kahjuks teatama, et teid ja teie ema on mõlemat surnuks tunnistatud.” Automaatselt toimima hakanud riigisüsteemid olid juba kehtetuks tunnistanud kõik Viivi dokumendid, misläbi kadus kohe ligipääs ka pangakontol olevale rahale.

“Seni kui inimene on rahvastikuregistris “surnud” staatusega, ongi ta Eestis surnud ja väga keeruline on teha mingeid tehinguid, toiminguid või isegi näiteks apteegist digiretseptiga osta,” nendib siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas. 

Mismoodi täiesti elus naine koolnuks kuulutati, on ebaselge. Naisel tuleb nüüd aga kõik dokumendid uuesti teha, sest taastada neid ei saa. Teadmatus ja stress on olnud nii suur, et ta kaalub kohtusse kahju hüvitamiseks tsiviilhagi esitamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.