Uudis

Kliinikumi ohutase on punane: haiglaravile pääsemiseks tuleb anda koroonaproov

Tartu Ülikooli Kliinikum.Foto: Tartu Ülikooli Kliinikum

4. oktoobrist on Tartu Ülikooli Kliinikumi koroonaviiruse leviku ohutase punane, mis tähendab, et kõigil haiglaravile saabuvatel patsientidel tuleb teha SARS-CoV-2 test, sõltumata koroonatõendi olemasolust.

Kliinikumis on kasutustel kolm Covid-19 ohutaset: roheline, kollane ja punane. Ohutasemed sätestavad infektsioonikontrolli-alased käitumisjuhised nii töötajatele, patsientidele, saatjatele kui ka üliõpilastele.

„Tulenevalt riiklikust oranžist ohutasemest ning haiglaravi vajavate Covid-19 patsientide arvu kasvust, kehtivad ka kliinikumis täiendavad infektsioonikontrolli nõuded vastavalt punasele ohutasemele,“ kinnitas kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar.

Seega tuleb kõikidel haiglaravile tulevatel patsientidel, sealhulgas tänasest registreeritavatele päevakirurgiliste lõikuste patsientidel, teha SARS-CoV-2 test, sõltumata Covid-19 tõendi olemasolust. Patsientide testimise korralduse eest hoolitseb kliinikumi ravimeeskond.

Testimise kohustus ei laiene kuni 10-aastastele asümptomaatilistele lastele. Niisamuti tuleb teha test patsientidega haiglasse jäävatel saatjatel, sõltumata koroonatõendi olemasolust. Patsientide külastamine on punase ohutaseme juures lubatud Covid-19 tõendiga, niisamuti tuleb külastajal kanda haiglaruumides kirurgilist maski.

„Testimiskorra muudatuste eesmärk on ennetada võimalikku viiruse levikut haiglaruumides. Näeme, et haiglaravi vajavatest patsientidest kaks kolmandikku on vaktsineerimata, mistõttu on olukord haiglas sarnane eelnevatele lainetele,“ sõnas dr Kotsar.

4. oktoobri seisuga viibib kliinikumis haiglaravil Covid-19 tõttu 59 isolatsiooni vajavat patsienti, kellest 10 patsienti vajavad intensiivravi. Lisaks patsiendid, kes enam ei vaja isoleerimist. „Kõikide Covid-19 diagnoosiga patsientide arv kliinikumis on tänahommikuse seisuga 83 ja moodustab 14% aktiivravi haigetest,“ lausus ravijuht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.