Uudis

Kliinikumi uus torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond võimaldab ravida rohkem patsiente

Torakaalkirugia ja kopsusiirdamise osakonna juhataja, Eesti kopsusiirdamise eestvedaja dr Tanel Laisaar.Foto: Kliinikum

Tartu Ülikooli Kliinikum avab täna, 10. mail kopsukliinikus uue torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakonna. Osakonna loomise ajendiks oli suurendada võimekust erinevate rindkere kirurgiliste haigustega patsientide diagnostikaks ja raviks.

Olgugi, et kopsukliiniku torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond loodi juba 2020. aasta lõpus, sõltus osakonna avamine Covid-19 pandeemiast, milles kopsukliiniku töötajad andsid olulise panuse koroonapatsientide ravimisse.

„Epidemioloogilise olukorra de-eskaleerumine võimaldab hospitaliseerida vastavatud osakonda esimesed patsiendid täna, 10. mail,“ ütles torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakonna juhataja dr Tanel Laisaar. Kuna kopsukliiniku patsientide profiil on väga lai, võimaldab uue osakonna avamine teenindada senisest enam patsiente.

„Meie osakonnas ravitakse kõiki kopsu- ja rindkere kirurgiliste haiguste valdkonda kuuluvaid patsiente, sealhulgas haigeid pahaloomuliste kopsu- ja mediastiinumi kasvajatega, pleura haigustega, rindkeretraumaga jne. Väga oluline roll on kopsusiirdamistel, mille puhul võimaldab samuti voodikohtade arvu suurendamine parendada siirdamispatsientide käsitlust ja ravi,“ selgitas dr Laisaar.

Tänasest jaguneb kopsukliiniku töö kolme osakonna – torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakonna, pulmonoloogia osakonna ja tuberkuloosiosakonna – vahel.

Torakaalkirugia ja kopsusiirdamise osakonna juhataja on Eesti kopsusiirdamise eestvedaja dr Tanel Laisaar, osakonna vanemõde on Kairi Sarapuu. Osakond asub L. Puusepa 8 maja A-korpuse 6. korrusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.