Uudis

Koduseks raviks mõeldud koroonatabletid võivad peagi turule jõuda

Peagi võivad turule jõuda tabletid, millega saab kodus koroonaviirust ravida.Foto: Shutterstock

Euroopa ravimiameti inimravimite komitee (CHMP) on alustanud koduse suukaudse koroonaviiruse vastase ravimi molnupiraviiri kiirendatud hindamisprotseduuri.

CHMP otsus alustada kiirendatud hindamisprotseduuriga, kuna eelkliinilistest ja kliinilistest uuringutest saadud tulemusted lubavad eeldada, et ravim võib vähendada viiruse SARS-CoV-2 paljunemist organismis, vältides seeläbi koroonaviirust põdevate inimeste sattumist haiglaravile või surma.

Kiirendatud hindamisprotseduur jätkub senikaua, kuni firma on esitanud ametlikuks müügiloa taotluseks piisavalt andmeid. Andmete hindamisel jälgitakse kõiki olemasolevaid ravimitele kehtestatud kvaliteedistandardeid. Kuigi hindamiseks kuluvat aega pole võimalik ennustada, peaks protsess tänu kiirendatud hindamisprotseduurile olema tavapärasest lühem.

Molnupiraviir (tuntud ka kui MK 4482 või Lagevrio) on koroonaviiruse vastane ravim, mida võetakse suukaudselt. Ravim inhibeerib viiruse RNA polümeraasi tööd, millega takistatakse viiruse geneetilise materjali (RNA) paljundamist ning sellega takistatakse ravimiga viiruse paljunemist organismis.

Ravimi on välja töötanud Merck Sharp & Dohme koostöös Ridgeback Biotherapeuticsiga ning see on ette nähtud Covid-19 raviks täiskasvanutel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.