Kohus ei andnud e-apteekidele luba isikukoodi alusel retseptiravimeid müüa

E-apteegis ei tohi teise inimese retseptiinfot kuvada ega võimaldada retseptiravimite väljaostu ilma volituseta.Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

E-apteegis ei tohi müüa teisele inimesele välja kirjutatud retseptiravimit, isegi kui ravimi väljaostja teab teise inimese isikukoodi, otsustas Tallinna halduskohus.

Sellega jättis kohus jõusse andmekaitse inspektsiooni ettekirjutuse Apothekale, kes selle otsuse vastu kohtusse oli pöördunud, kirjutab ERR.

Andmekaitse inspektsioon (AKI) tegi novembris kõigile Eestis tegutsevatele e-apteekidele – Apotheka (pidaja OÜ Mustamäe Apteek), Südameapteek ja Azeta – ettekirjutuse selle eest, et nad kuvasid oma netiapteekides teiste inimeste retseptiravimiinfot, pruukis vaid sisseloginul teada teise inimese isikukoodi. Seetõttu oli tekkinud olukord, mil iga huviline võis tutvuda e-apteegis ükskõik kelle retseptiravimite loeteluga ja neid soovi korral ka välja osta, olgu selleks siis peaminister või oma ülemus.

AKI otsustas senise praktika oma ettekirjutusega päevapealt lõpetada, mistõttu ei saanud enam e-apteegist retseptiravimeid välja osta ka näiteks oma alaealistele lastele või eakatele vanematele, juhul kui viimased selleks volitust pole teinud. Seetõttu kaebas Mustamäe Apteek AKI ettekirjutuse kohtusse.

Pool aastat hiljem jõudis Tallinna halduskohus otsusele, et AKI ettekirjutus jääb täies mahus kehtima – e-apteegis ei tohiks teise inimese retseptiinfot kuvada ega võimaldada retseptiravimite väljaostu ilma volituseta.

27. mail halduskohtus tehtud otsus ei ole veel jõustunud, OÜ-l Mustamäe Apteek on võimalik seda 28. juunini edasi kaevata.

OÜ Mustamäe Apteek juhatuse liige Jürgen Jänese ei osanud ERR-ile veel öelda, kas nad edasikaebamise võimalust kasutavad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.