Uudis

Kolm Antsla hipilaagris osalejat keeldus koroonatestist

Täiendatud 15.14! Vikerkaare festivalil testiti koroonaviiruse suhtes 36 inimest. Kõik testid on osutunud negatiivseks.

Foto: Shutterstock

Terviseamet otsustas eile keelata Antslas 20. juulist kuni 19. augustini toimuva Vikerkaare festivalil osalemise, et tagada nakkusohutus (vaata uudist siit).

Terviseameti lõuna regiooni juht Tiia Luhti sõnul keelati üritusele minek, sest lisaks COVID-19 riskiriikidest saabunud inimestele ja eneseisolatsiooni nõude eiramisele ei olnud Vikerkaare festivalil tagatud isegi mitte elementaarseid kätepesu võimalusi.

Eile käis terviseameti soovil festivalialal kohal ka politsei ning aitas tuvastada, mis riikidest inimesed pärit on. Samuti tehti kõikidele kohalviibijatele koroonatest.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma andis täna toimunud pressikonverentsil teada, et reidi käigus avastati hipilaagrist kolm inimest, kes olid tulnud kõrge haigestumusnäitajaga riikidest (Portugalist, Inglismaalt ja Hispaaniast) ning oleksid tegelikult pidanud olema karantiinis ega oleks tohtinud liigelda.

Antslas tehtud testide tulemsued selguvad kolmapäeval, kuid kolm inimest keeldus proovist. “Kui positiivseid peaks tulema, siis neil on karantiini kohustus ja nendega tegeletakse edasi. Neid kes testist keeldusid, neid käsitletakse kui positiivseid,” andis Härma teada.

Ta lisas, et senimaani on korraldajad olnud vägagi suhtlusaltid ja aitavad piirata nakkuse levikut.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.