Uudis

Kolmel Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajal diagnoositi koroonaviirus

Kliinikumis taastatakse viiruse leviku tõttu osaliselt piirangud.

Tartu Ülikooli Kliinikum.Foto: Shutterstock

Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisijuhtimismeeskond otsustas reedel, et taas levima hakanud koroonaviiruse tõttu taastatakse kliinikumis osaliselt piirangud ning külastuskeeld.

Otsus on vajalik, kuna kolmel kliinikumi töötajal tuvastati COVID-19, teatas kliinikumi esindaja. “Keegi töötajatest ei nakatunud töökohal. Sellest hoolimata suhtub kliinikum tekkinud olukorda väga tõsiselt ning suunas eneseisolatsiooni ligi 30 töötajat,” ütles kliinikumi juhatuse esimehe kohusetäitja Marek Seer Tartu Postimehele.

Seer kinnitas, et töötajate diagnoosi selgumisel jäid töölt kõrvale kõik töötajatega kontaktsed isikud. Haigestunud töötajatega kokku puutunud patsientide COVID-19 testid on tema sõnul seni olnud negatiivsed ehk patsiendid ei ole nakatunud.

Seeri sõnul rakendatakse kliinikumis kõiki meetmeid ja ollakse kõrgendatud valvsuses, et takistada viiruse levikut haiglas. Haigeid töötajaid kliinikum tööle ei luba.

Reedest kehtestab kliinikum ka külastuspiirangu ning patsientidega lähikontaktis olevad töötajad kannavad isikukaitsevahendeid, sealhulgas hambaravis.

Lisaks taastati kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna töö. „Tekkinud olukord Tartumaal on alarmeeriv, üheksa lisandunud nakatunut ööpäevas sarnaneb kevadisele olukorrale. Seetõttu tuleb kõikidel elanikel mõista enda rolli ja vastust. Haigena tuleb püsida kodus,“ lausus Seer.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.