Uudis

Koolides, teatrites, kinodes ja kontserdipaikades kaob 50-protsendilise täitumuse piirang

Foto: Shutterstock

Valitsus otsustas täna kaotada haridusasutustele kehtinud piirangud, mida uuel kooliaastal hakkavad asendama haridus- ja teadusministeeriumi ning terviseameti koostöös koroonaviiruse leviku ennetamiseks antavad soovitused.

Valitsuse otsuse kohaselt ei kehti enam põhikoolides, gümnaasiumides, kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides, aga ka täienduskoolitusasutustes, huvikoolides, avatud noortekeskustes, noortelaagrites ja õpilasmalevates siseruumides kuni 50-protsendilise täitumuse nõue ning inimeste arvule seatud piirangud.

Piirangud ei kehti ka huvitegevuse ja huvihariduse andmisel ning mootorsõidukijuhi, autojuhi ja ohtlikku veost vedava autojuhi koolituste korraldamisel.

Seni valitsuse korralduses sätestatud piiranguid hakkavad asendama terviseametiga koostöös koroonaviiruse leviku ennetamiseks antavad juhised, mis jõuavad koolidesse kolmapäeval.

Lisaks andis kultuuriminister Tõnis Lukas sotsiaalmeedias teada, et valitsuses on jõutud ühele meelele ka selles, et etendusasutused, kontserdikorraldajad ja kinod võivad uut hooaega alustada kultuuriasutuste statsionaaris ja muudes turvalistes paikades ilma saalitäituvuspiiranguteta.

Küll jäävad Lukase sõnul kehtima publiku hulgapiirangud. See tähendab, et õues toimuval üritusel võib olla kuni 2000 ja siseruumides kuni 1500 osalejat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.