Uudis

Koolides tuleb taas kõiki õpilasi kaks korda nädalas testida

Koroonaviiruse kiirtest.Foto: Shutterstock

Haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Mario Kadastiku sõnul tuleb pärast koolivaheaega koolides taas testida kõiki lapsi, ka vaktsineerituid.

“Esimesed kaks nädalat, mil lapsed kooli tulevad, peab kindlasti testima kõiki lapsi kaks korda nädalas, sõltumata vaktsineerituse tasemest,” ütles Kadastik ERRile.

Kadastik rääkis, et just omikroni tüve puhul on näha, et nakatuvad ka vaktsineeritud inimesed ning seetõttu on mõistlik vähemalt algul testida igaks juhuks kõiki õpilasi.

“Nendes koolides, kus anti testid koju kaasa enne koolivaheaega, oleks väga hea, kui need testid tehakse enne esimest koolipäeva juba kodus hommikul ära, et võimalikult vara asümptomaatilisi lapsi tuvastada,” ütles Kadastik.

Lapsi soovitab haridusministeerium testida juba kodus, kuid lõpliku otsuse, kuidas testimist läbi viia, langetab iga kool ise.

Kadastiku sõnul on kõik koolid saanud vajaliku hulga teste kõigi õpilaste testimise läbiviimiseks. “Mõned koolid on ise teinud teste liiga palju, nende jaoks tuleb tarne jaanuaris uuesti,” täpsustas ta, mis saab neist koolidest, kellel siiski testid otsa on saanud.

Kadastik lisas, et kui nakatunuid on klassis rohkem, tuleks klass saata distantsõppele, kuid vältida tuleks kogu kooli sulgemist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.