Uudis

Kordame üle: missuguseid reegleid tuleb esmaspäevast jälgida, et takistada COVID-19 levikut

Esmaspäevast kehtib reegel, et üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.Foto: Shutterstock

Alates esmaspäevast hakkasid kehtima uued piirangud, mille järgimine peaks aitama kaasa COVID-19 nakkuse leviku piiramisele.

Kordame üle, missugused on reeglid, mis tuleb nüüdsest teadmiseks võtta.

Kauplustes on 2+2 kohustuslik

Kaubandusettevõtete siseruumides asuvates teenindussaalides ja nende üldkasutatavates ruumides peab edaspidi hoidma kinni reeglist 2+2. See tähendab, et liikuda võib maksimaalselt kaheses seltskonnas ja seejuures tuleb teistega hoida kahemeetrist  distantsi. 

2+2 reegel ei kehti perekondadele ning ka juhul, kui seda ei ole võimalik mõistlikult tagada.

Samuti ei ole kohustuslik 2+2 reeglit statsionaarsete istekohtadega alal. See tähendab, et näiteks teatris või kinos ei pea seda piirangut jälgima.

Selle eest, et kliendid saaksid ettekirjutust täita, tuleb hea seista teenuseosutajal.

Söögikohtades 10+2 ja kesköine sulgemine

Toitlus- ja meelelahutusasutustes peab jälgima reeglit 10+2.

See tähendab, et seltskonnad tohivad olla kõige enam kümneliikmelised ja laudkondade vahel peab olema vähemalt kahemeetrine vahemaa.

Ka see piirang ei puuduta ühe perekonna liikmeid, samuti näiteks huviharidust ja laste mängutubasid.

Lisaks 10+2 piirangule peab meeles pidama, et toitlustus- ja meelelahutusasutused (välja arvatud statsionaarsete istekohtadega asutused, nagu näiteks kontserdisaalid, kinod, teatrid) peavad uksed sulgema hiljemalt keskööl. Taas võib need avada mitte varem kui kell 6 hommikul.

See piirang ei hõlma aga toidu kaasamüüki.Küll aga kehtib endiselt juba tükka ega tagasi kehtestatud alkoholimüügi piirang ning pärast südaööd kesvamärjukest müüa ei tohi.

Maskid ette

Ühistranspordis, kaubandusettevõtete teenindussaalides ja nende üldkasutatavates ruumides ning konverentsidel, kontsertidel, teatris ja kinos kehtib esmaspäevast suunis kanda maski või katta nina ja suu.

Kohustuslik see ei ole, kuid tungivalt soovitatav siiski.

Maski ei pea kandma inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastu näidustatud, nagu näiteks astmaatikud või vaegkuuljad ja alla 12-aastased lapsed.

Maski kandmise kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.