Kõrge vaktsiiniga hõlmatusega hooldekodudes on nakkuse levik väiksem ja puhangud lõppevad kiiremini

Foto: Shutterstock

Viimase nädalaga lisandus Eestisse kuus uut koroonapuhangut, kokku on hetkel 104 aktiivset kollet. Kõige enam nakatunuid on lisandunud lasteasutustesse ja hooldekodudesse.

Kokku on 104 koroonakoldes nakatunud 1464 inimest, neist viimase kümne päevaga on lisandunud 60 koldesse 326 uut nakatunut, nähtub terviseameti nädala epiidülevaatest. Enamik tuvastatud hoolekandekoldeid asub Lõuna regioonis ning suurem hulk lasteasutuste – eelkõige koolide – koldeid on Põhja piirkonnas.

Esmaspäevase seisuga on terviseameti jälgimisel 16 hooldekodu kollet, kus on kokku nakatunud 437 inimest. Hoolekandeasutuste kollete jälgimine on näidanud, et vaktsineeritud põevad haigust kergemalt, tihti täheldatakse nende puhul ka asümptomaatilist kulgu. Seetõttu on ka hospitaliseerimise vajadus väiksem. Hooldekodud, kus on vaktsineerimisega hõlmatus kõrgem, seal on nakkuse levik väiksem ning puhangud lõppevad kiiremini.

Samuti toob terviseamet välja, et sümptomid esinevad vaktsineeritud haigestunutel lühemat aega. Hooldekodude praktika näitab, et sagedamini hospitaliseeritakse just haigestumise teises pooles, kui haigus on juba kauem kestnud. Vaktsineeritutel, kellel kulgeb haigus keskmise raskusega või raskemalt, esineb reeglina ka rohkem kroonilisi haigusi.

Eelmisel nädalal oli ameti jälgimisel koolides 47 kollet ja koolieelsetes lasteasutustes 7 kollet. Koolide koldeid on kõigis regioonides, kuid suurem osa nendest asub Põhja regioonis. Kokku on koolikolletes haigestunud 564 inimest – 74 täiskasvanut ja 380 last.

29. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise Covid-19 tõttu haiglaravi 177 inimest. Kokku on haiglas 208 koroonaviirusega nakatunud patsienti, kellest on vaktsineerimata 153 ehk 73,5% ja lõpetatud vaktsineerimiskuuriga 55 ehk 26,4%. Ööpäeva jooksul avati haiglates 36 uut haigusjuhtu, suri üks koroonaviirusega nakatunud inimene.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 6291 testitulemust, millest 747 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 529 vaktsineerimata ja 218 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga. Ööpäeva jooksul manustati 3451 vaktsiinidoosi, kokku on manustatud 1 365 041 doosi. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 66,8%

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.