Uudis

Koroonakriisi 639. päev: haiglaravil üle 300 haigestunu, epidemioloogiline olukord järjest halvenemas

Koolide koroonakollete hulk on suureneva tendentsiga.Foto: Shutterstock

Täna ületati Eestis 300 haigestunu piir – hommikuse seisuga viibib haiglates 316 koroonaviirusega nakatunud patsienti, neist intensiivravil 33 patsienti. Ööpäeva jooksul avati haiglates 55 uut haigusjuhtu.

Terviseameti epiidülevaatest nähtub, et eelmisel nädalal lisandus kokku 6455 uut koroonaviiruse haigusjuhtu, mida on ligi kolmandiku võrra rohkem kui nädal varem.

Kõrgeima haigestumusega piirkonnad on Pärnumaa, Põlvamaa, Jõgevamaa ja Võrumaa. Viimasel kahel nädalal on näha ka olulist kasvu Harjumaal ja Ida-Virumaal, seejuures on Ida-Virumaa positiivsete testide osakaal neljakordistunud.

Terviseamet prognoosib, et järgmistel nädalatel saab oodata keskmiselt 1100-1200 nakatunut päevas ning umbes 8000 nädalas. Selle prognoosi järgi jõuame väga kõrge koroonaviiruse leviku riskitasemeni oktoobri teises pooles. Haigestunute kasvu foonil, eriti eakate inimeste seas, kasvab ka haiglaravi vajavate inimeste arv. Haiglaravi vajajate arv võib ulatuda 300-350 inimeseni juba järgmisel nädalal.

Enim haigestunuid koolilaste hulgas

Enim haigestunuid on 10-14aastaste hulgas. Uusi haigusjuhte ongi viimase kümne päevaga lisandunud kõige rohkem lasteasutustesse, eelkõige koolidesse – kokku 384 juhtu. Terviseameti jälgimisel olevate koolide kollete hulk on suureneva tendentsiga. Nädalaga lisandus 30 uut koolikollet, kokku on jälgimisel 93 kooli haiguspuhangut ja 13 koolieelse lasteasutuste koroonakollet.

Hoolekandesse lisandus viimase kümne päevaga 150 uut haigusjuhtu. Võrreldes eelmise nädalaga lisandus neli uut hooldekodu kollet, kus nakkus on levinud rühmaviisiliselt. Hetkel on ametis jälgimisel kokku 21 hooldekodu haiguspuhangut.

Nädalaga lisandunud hoolekandeasutuste uutesse kolletesse ühel juhul oli nakkuseallikas vaktsineerimata hooldaja ja ühel juhul vaktsineeritud töötaja, kes sai nakkuse lapselt, kes omakorda nakatus koolis. Ühel juhul oli nakkusallikas töötaja (hetkel vaktsineerituse kohta andmeid ei ole). Nii hooldekodude kui koolide koldeid on kõigis regioonides.

Kokku on terviseameti jälgimisel 171 koroonakollet, millega on seotud 2429 haigestunut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.