Uudis

Koroonameetmed Tallinnas: koolidesse paigaldatakse termokaamerad, õpetajad saavad visiirid ning lapsevanemaid kooli ei lubata

Foto: Shutterstock

Tallinna linnavalitsus otsustas tänasest alates hakata rakendama täiendavaid ennetusmeetmeid koroonaohu tõkestamiseks. Kõige enam muutusi rakendatakse koolides.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tuleb linnal seoses nakatumisnäitajate kasvuga Tallinnas reageerida juba praegu. „Me ei sea piiranguid linlastele, vaid reguleerime eeskätt töökorraldust linnasüsteemis ja allasutustes. Rakendame täiendavaid meetmeid selleks, et me ei peaks sulgema koole, lasteaedu jt. asutusi,” selgitas Kõlvart.

Ta rõhutas, et väga suur roll on vanematel, kellel palutakse jälgida, et laps haigena kooli ega lasteaeda ei läheks. Ühtlasi peavad vanemad olema valmis selleks, et neid õppeasutustesse ilma eelneva kokkuleppeta sisse ei lubata.

Ennetava meetmena paigaldatakse septembrikuu jooksul kõikidesse koolidesse termokaamerad ja rakendatakse õpilaste hajutamist. Hajutatud õppega alustatakse esialgu alates 8. klassist, kuid iga kool töötab välja sobiva hajutamise korralduse, et seda operatiivselt ja koheselt rakendada.

Kontaktide vähendamiseks rakendatakse koolides paindlikku õppekorralust, näiteks eraldi ustest sisenemine, hajutatud koolipäeva algus, vahetundide, sh söögivahetunni ning õuesõppe võimaluste kasutamine. Õppetöö toimub võimalusel koduklassi põhimõttel. Koolides peavad õpetajad kasutama visiire.

Vahetu kontakti vältimiseks toimub lasteaedades laste vastuvõtmine ja üle andmine õues. Lasteaiatöötajad, kes võtavad lapsi vastu ja suhtlevad vanematega, kasutavad isikukaitsevahendina visiiri. Lasteaiad töötavad rühmapõhiselt ehk välditakse rühmade vahelisi kontakte.

Sotsiaalteenuste osutamine jätkub igapäevaselt, kuid teenusele tulevatele klientidele tehakse tervisekontroll. Jätkub uute klientide vastuvõtt teenustele, kuid kliendid läbivad samuti tervisekontrolli.

Võimalusel rakendatakse nõustamisteenuseid vahetu kontaktita ehk sidevahendite abil. Sotsiaal- ja hoolekandeasutustes rakendatakse klientide hajutamise nõuet ja külastusi võimaldatakse õues, kasutades selleks viiruse leviku ennetusmeetmeid (külaliste arvu piiramine, isikukaitsevahendite kasutamine ja tervisedeklaratsioonide täitmine).  Kodukülastusi tegevad sotsiaalhoolekandetöötajad ja teised kliendiga vältimatu lähikontaktiga teenuse osutajad kasutavad väljaspool ametiruume tööülesandeid tehes isikukaitsevahendeid.

Ennetavad meetmed võetakse sõidukijuhtide kaitseks kasutusele ka ühistranspordis – nii ei ole reisijatel enam võimalik bussi või trolli siseneda esiuksest ning sõidukijuhtide kaitseks luuakse sanitaartsoon esiuksest kuni esimese istmereani.

Niisamuti kasutavad linna teenindussaali töötajad isikukaitsevahendit juhul, kui ei ole statsionaarset kaitseklaasi.

Ühtlasi otsustas linnavalitsus, et kuni selle aasta lõpuni ei toimu linnaorganisatsioonis välislähetusi, koosolekuid korraldatakse kas veebis või hajutamise põhimõtet järgides siseruumis. Siseruumis toimuvate linna korraldatavate ürituste puhul tuleb jälgida arvulist piiri, järgides distantsi ja kasutades isikukaitsevahendeid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.