Uudis

Koroonanumbrid taas tõusutrendis: suurim haigestumise kasv koolilaste hulgas

Koroonaviiruse kiirtest.Foto: shutterstock

Koroonaviirusesse nakatunute arv on Eestis nädalaga märgatavalt kasvanud, õppeaasta algusele iseloomulikult on näha suurimat haigestumise kasvu kooliealiste laste hulgas.

Möödunud nädalal lisandus 3059 Covid-19 haigusjuhtu, millest 1189 olid laboratoorselt kinnitatud ja 1870 kliiniliselt diagnoositud.

„Eelmisel nädalal oli õppeaasta algusele iseloomulikult näha suurimat haigestumise kasvu kooliealiste laste hulgas. Sel nädalal kasvas haigestumine enim üle 30-aastaste hulgas, mis omakorda mõjutas ka vanemaealiste patsientide arvu kasvu,“ selgitas Sepp. Nakatamiskordaja R on kasvutrendis ning tõusis üle-eestiliselt kuni 1,15-ni.

Esmaspäevahommikuse seisuga vajas haiglaravi 150 koroonapatsienti, neist intensiivravil viibis üks. Nädala jooksul avati haiglates kokku 150 uut haigusjuhtu, neist 52 hospitaliseeriti sümptomaatilise Covid-19 tõttu. Nädalaga suurenes hospitaliseerimiste arv 48,5% võrra. Nädala jooksul suri kuus inimest vanuses 23-91.

Nädala jooksul manustati 5093 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 244. Lisa- või tõhustusdoosi on saanud 479 410 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 63,6%.

Eelmise nädala reoveeseire tulemuste põhjal on viiruse levik reovees 52% ulatuses oranžil ohutasemel. Enim viirusosakesi tuvastati Ahtmes ja Jõhvi-Ahtme piirkonnas. Kõige vähem tuvastati viirusosakesi Tapal ja Paides. Võrreldes eelmise nädalaga on mõnevõrra tõusnud punases ohutasemes olevate proovide osakaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.