Uudis

Koroonapuhang Valga haiglas: haigestunud on nii patsiendid kui ka töötajad

Valga haigla.Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees / Scanpix

Valga haiglas on koroonaviirusega nakatunud viis patsienti ja kuus töötajat – kolle tekkis haigla siseosakonnas ning lisaks teadaolevatele viiele nakatunule patsientide hulgas on kümme patsienti karantiinis ja ootavad testitulemusi. 

Haigla juht Apo Oja ütles Lõuna-Eesti Postimehele, et viiest koroonaviirusesse haigestunud patsiendist kahel on hingamisraskused, kolmel koroonast tulenevaid vaevusi ei ole. Kõik viis on eakad patsiendid.

Oja lisas, et viiest haigestunud patsiendist on koroona vastu vaktsineeritud üks. Edasi kavatseb haigla inimeste seisundit pidevalt testimise abil kontrollida.

Kuidas viirus haiglasse jõudis, ei ole täpselt teada. Neljal töötajal oli kokkupuude pere- või sõpruskonnas. Haiglasse võis viirus sattuda nakatunud abiarsti kaudu või Helme pansionaadist tulnud patsiendiga, ent enam täpsemalt pole seda võimalik öelda. “Seda ei saagi täpsemalt teada. Kui mingi nakkus tuvastatakse, siis esimesel päeval meeletult nähakse vaeva teadasaamisega. Kui see tulemust ei anna, siis hiljem uut infot ei tule,” tõdes Oja.

Veelgi suurem koroonakolle on Valgamaa piiri lähedal Lõuna-Eesti hooldekeskuse Hellenurme kodus. Hooldekeskuse juhatuse liige Ülo Tulik lausus, et nakatunud on 78 inimest, nendest 64 on patsiendid ja 14 töötajad. Olulisi haigustunnuseid neist kellelgi ei ole ja haiglas pole samuti kedagi. “Päris algul, poolteist nädalat tagasi, kaks inimest saadeti, aga see on ka kõik,” lausus Tulik.

Kokku on kliente Hellenurme majas üle 200, seega on haigestunud ligikaudu kolmandik. “Terviseamet hoiab kätt pulsil. Testitakse nii nagu spetsialistid vajalikuks peavad. Paanikaks põhjust ei ole. Töötajate leidmisega on hetkel kõige rohkem raskusi,” lisas Tulik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.