Uudis

Koroonasse haigestumine kasvab kolmes Eesti maakonnas, aga mõõdukalt

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1027  haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1 protsent  ehk 10 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus 8 positiivset testi tulemust laekus Harju maakonda (6 Tallinnasse), 1 Ida-Viru maakonda ning 1 Tartu maakonda.

4. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 20 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Tänaseks on haiglast koju saadetud 342 inimest, lõpetatud 354 COVID-19 haigusjuhtumit.

Testitud on ligi 7 protsenti elanikkonnast, kolmes maakonnas haigestumine kasvab

Eestis on kokku tehtud enam kui 87 000 esmast testi, nendest 1890 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Esimene test tehti Eestis 5. veebruaril, kokku on testitud 6,6 protsenti Eesti elanikest. Suurem positiivsete osakaal on olnud Saaremaal (12,5%), Võrumaal (3,3%) ja Pärnumaal (2,6%).

Üle 55 protsendi nakatunutest on naised, enim on koroonaviirusesse nakatunud inimesed vanuses 40-59 eluaastat (38,6%).

14-päevasel haigestumisel on Eesti maakondades enamjaolt langustrend, Harjumaal, Ida-Virumaal ja Pärnumaal on mõõdukas kasvutrend.

Enim on koroonaviirust Eestisse toodud Austriast

Nakkuse leviku alguses olid kõik tuvastatud juhud seotud reisimisega, täna moodustavad sissetoodud COVID-19 juhud 7,5% laboratoorselt kinnitatud juhtude üldarvust.

Kõige rohkem juhte on seotud reisimisega Austrias (24,1%) ja Itaalias (17,0%) ja Soomes (16,3%). Viimased sissetoodud juhud on enamuses seotud reisimisega Rootsis ja Soomes.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.