Uudis

Koroonateste kõigilt enam ei võeta, keskendutakse tervishoiutöötajatele ja riskirühmale

Koroonaviiruse drive-in proovide võtmine eelmisel nädalal Kuressaare Haiglas.Foto: Kuressaare Haigla / Facebook

Arvestades viiruse kasvavat levikut, ei ole  kergemate viirushaiguse tunnustega patsientide testimine enam otstarbekas, teatas terviseamet.

Tervishoiuteenuse ressursside säästmiseks ja elutähtsate teenuste tagamiseks keskendutakse riskirühmadele, tervishoiutöötajatele ja teistele elutähtsaid teenuseid osutavatele inimestele, teatas terviseamet.

Eesti tervishoiusüsteem on epideemiaga toimetulekuks sotsiaalministri korraldusega üle viidud teisele valmisolekutasemele, mille kohaselt saavad tervishoiuasutused võimaluse plaaniline ravitegevus edasi lükata ja keskenduda raskelt haigestunud inimeste ravimisele.

Ka kiirabi keskendub oma töös eelkõige raskete haigustunnustega inimeste teenindamisele. Sarnasele töörütmile läks paari päeva eest üle ka Suurbritannia tervishoiusüsteem.

Tervisamet ei pea enam ka otstarbekaks jagada riike koroonaviiruse leviku mõttes riskipiirkondadeks, sest viirus on levinud igasse Euroopa Liidu liikmesriiki. Praeguseks on kõrge risk nakatumiseks igal pool rahvarohketes kohtades, seetõttu soovitab terviseamet reisimist ja rahvarohketes kohtades viibimist vältida.

Täna hommikuse seisuga on Eestis koroonaviirusesse nakatunud 135 inimest. Alates 31. jaanuarist on Eestis kokku tehtud 971 COVID-19 testi.

Kõige ohustatum rühm on üle 60-aastased inimesed. Selles vanuses olevad töötavad inimesed peaksid võimalusel tegema kaugtööd. Kõigil enam kui 60-aastastel inimestel soovitab terviseamet vältida rahvarohkeid kohti, püsida võimalusel kodus ja vältida igal juhul kokkupuuteid haigustunnustega inimestega ning vähendada lävimist lastega, kelle puhul avalduvad koroonaviiruse tunnused reeglina kergelt, kuid viiruse levitamisel on nad ohuks eelkõige eakatele sugulastele.

80% koroonaviirusesse nakatunutest põeb haiguse läbi kergelt, 10-15 protsenti võivad vajada intensiivravi ning 2 protsenti juhtudest võib lõppeda surmaga. Riskirühmad on eakad, nõrgenenud vastupanuvõime ja krooniliste haigustega inimesed.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses