Uudis

Koroonavaktsiinide testimist alustakse rasedatel ja lastel

Pfizer/BioNTech ja Jannssen alustavad oma COVID-19 vaktsiinide testimist rasedatel.Foto: Shutterstock

Ravimiamet kirjutab, et Pfizer ja BioNTech alustavad oma mRNA põhise vaktsiini testimist rasedatel. Uuringusse on plaanis kaasata 4000 lapseootel naist ning lisaks neile hinnatakse seda, kas vaktsiini tekitatud kaitsvad antikehad jõuavad ka sündinud laste organismi.

Tiinetel katseloomadel tehtud uuringutes on vaktsiin olnud ohutu.

Oma vaktsiini testimist rasedatel alustab ka Johnson&Johnsoni tütarfirma Janssen. Uuringusse on plaanis kaasata üle 800 raseda.

Pfizer/BioNTechi esindajad teatasid eelmisel nädalal, et laboritingimustes on nende vaktsiini tekitatud antikehad suutelised neutraliseerima ka SARS-CoV-2 Lõuna-Aafrika ogavalgu variandiga viirustüve.

Algamas on uuring AstraZeneca ja Oxfordi COVID-19 vaktsiiniga, kus selle tõhusust ja ohutust testitakse 300 lapsel ja noorel.

Venemaa on andnud riikliku heakskiidu kolmandale COVID-19 vaktsiinile, milleks on inaktiveeritud vaktsiin CoviVac ja mida on arendanud Tšumakovi riiklik teaduskeskus.

Arendaja pole avalikes kliiniliste uuringute andmebaasides vaktsiinikandidaadi kohta infot jaganud, kuid erinevad uudisteportaalid edastavad, et kolmanda faasi uuring peaks algama märtsis.

Ülevaate, millised vaktsiinid ja millistes riikides on turule jõudnud, leiab siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.