Uudis

Koroonavastane ninasprei on peagi müügil kõikides apteekides

Ternespiimapõhine ninasprei ei ole ravim ega vaktsineerimise aseaine - see on täiendav moodus koroonaviirusega nakatumise ärahoidmiseks. Tegemist on loodusliku preparaadiga, kus ühekordsel manustamisel viiakse ninaneeldu 80 mg veise antikehi.Foto: tootja

Sel nädalal jõudis müügile Eesti teadlaste ja ettevõtjate koostöös valminud SARS-CoV-2 vastaseid antikehi sisaldav looduslik ninasprei BioBlock. Kui esialgu leidis toote vaid Benu apteegiriiulitelt, siis õige pea on see müügil kõigis teisteski apteegikettides.

Sellel, miks ei ole BioBlock ninaspreid praegu veel müügil kõikides apteekides, on Chemi-Pharmi tegevjuhi Kristo Timbergi sõnul mitmeid põhjuseid.

“BioBlock on uus toode, mille müügiloa menetlemine võttis oodatust kauem aega. Sellest tulenevalt ootasime ka ise pingsalt, millal saame tootmise käivitada,” tõdeb Timberg. “Esimese kuu suure nõudluse katmiseks vajaliku laovaru tootmise asemel otsustasime kiiremini turule tulemise kasuks.”

Nii paisatigi toode esiti müüki vaid ühte apteegiketti, kuid õige pea peaks see teistessegi apteekidesse müügile jõudma. “Juba kuu aja pärast leiab ninasprei pea igast apteegist,” lubab Chemi-Pharmi esindaja.

“Logistilised väljakutsed kõikidesse kanalitesse jõudmisel ei ole veel ületatud. Me teeme aga kõik endast oleneva, et tagada kiire ja nõudluspõhine pakkumine üle Eesti,” märgib Timberg ja lisab, et suur eesmärk on ju ikkagi aidata ninaspreiga viiruse levikut piirata.

Benu frantsiisikonsultant-proviisor Liia Saava nendib, et apteekide tagasiside põhjal on huvi toote vastu kõikjal väga suur. Sel nädalal on nende apteekides üle Eesti müüdud rohkem kui 30 000 ninaspreid. “Apteegid saavad jooksvalt oma varusid täiendada ja uued kogused jõuavad apteekidesse igapäevaselt,” märgib Saava.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.