Uudis

Koroonaviiruse analüüsitulemusi saab veebis ise vaadata

Foto: Shutterstock.

Seoses koroonaviiruse testimise suurendamisega üle Eesti lõi Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus lihtsa võimaluse kõigil testitutel ise oma analüüsitulemustega patsiendiportaalis digilugu.ee tutvuda.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse juhi Katrin Reinholdi sõnul loodi selline lahendus eeskätt inimeste kiiremaks teavitamiseks, aga ka perearstikeskuste töökoormuse optimeerimiseks, sest neil lasub vastutus nii koroonaviiruse haigustunnustega inimestele saatekirju väljastada kui ka inimesi tulemustest teavitada.

“Selleks, et koroonaviiruse testi teinud inimesed ei peaks niigi ülekoormatud perearstikeskuste telefonidel helistama ja sealt oma analüüside saabumise ning tulemuste kohta uurima, lisasime patsiendiportaali esilehele võimaluse testi tulemustega ise tutvuda,” rääkis Reinhold ning lisas, et tervise infosüsteemi koondatakse ka juba eelnevalt testitute inimeste analüüsitulemused.

Patsiendid saavad testi tulemuse teada patsiendiportaalist ja kui test on positiivne, tuleb edasi suhelda oma perearstikeskusega.

Kuidas testima pääseb?

  • Kui haigestud, helista oma perearstile. Perearst hindab testimise vajalikkust.
  • Kui perearst otsustab, et vajad testimist, kirjutab ta saatekirja ja sulle helistatakse, et kokku leppida sobiv aeg ja koht.
  • Sõida autoga kokkulepitud kohta ja võta kaasa dokument.
  • Vastused saabuvad kahe tööpäeva jooksul ja neid saad vaadata patsiendiportaalist www.digilugu.ee. Sealt leiab lisainfot ja suuniseid eesti-, vene- ja inglise keeles. Vajadusel edastavad infot ka perearstid.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.