Uudis

Koroonaviiruse hulk on jätkuvalt suur Harjumaal ja Ida-Virumaal

Reoveeuuringu tulemused 19.-23. aprillil.Foto: Tartu Ülikool

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2013 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 163 ehk 8,1% testide koguarvust. Koroonaviiruse koguse vähenemine reovees jätkub aeglases tempos.

Koroonaviirusesisaldus reovees on paljudes Eesti piirkondades langenud mõõdukale tasemele. Väga suure viirusesisaldusega proovide hulk on nädalaga kahanenud kolmandiku võrra. Uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete professori Tanel Tensoni sõnul on vaatamata viirusekoguse valdavale vähenemisele jäänud Ida-Virumaa suuremad linnad siiski veel kõrgemate näitude juurde.  Samuti on viiruse hulk suur Tallinnas ja Viimsi-Muuga piirkonnas, Haapsalus, Pärnus, Tartus ja Võrumaal. Tensoni hinnangul on praegune näitaja võrreldav ikka veel veebruari alguse seisuga. „Arvestades praegust üsna kõrget uute nakatumiste taset, läheb suurema muutuse saabumiseni ikka veel aega,“ märkis Tenson.

29% täiskasvanutest vaktsineeritud

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi möödunud ööpäeval Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 87 inimesel. 71 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas. Ida-Virumaale lisandus 21, Tartumaale 14, Pärnu- ja Järvamaale 10, Lääne-Virumaale 7 uut positiivset testi. Viljandi- ja Valgamaale lisandus 3, Jõgeva- ja Läänemaale 2, Põlva- ja Saaremaale 1 uus nakkusjuht. Hiiu-, Rapla- ja Võrumaale uusi positiivseid teste ei lisandunud. 2 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 447,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 9%. Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 22, haiglaravi vajab 407 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 69 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 316 inimest (77%).

Ööpäeva jooksul manustati 2393 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 311 731 inimesele, kellest 99 849 on saanud mõlemad doosid. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 59%. 70+ vanusegruppi on üle 60% vaktsineeritud Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-, Lääne-Viru-, Põlva-, Pärnu-, Rapla-, Saare-, Tartu-, Viljandi- ja Võrumaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.