Uudis

Koroonaviiruse kogus reovees on pea üle Eesti kahanenud mõõdukaks või väheseks

Reoveeuuringu tulemused 31. mail - 4. juunil.Allikas: Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused kinnitavad koroonaviiruse koguste vähenemist üle Eesti. Üheski asulas pole viirusekogus enam väga suur.

Kui veel nädala eest leidus uuringutulemusi kajastaval kaardil mitmeid tumepunasega märgitud asulaid, mis viitasid reovee väga suurele viirusesisaldusele, siis äsja lõppenud uuringuetapi tulemusi kajastav kaart on värvunud pea ühtlaselt roheliseks ja kollaseks. See näitab, et koroonaviirusekogus reovees on valdavalt vähene või mõõdukas.

Uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul on langust näha ka varem püsivalt väga suure viirusesisaldusega proove andnud Ida-Virumaa linnades, mis on nüüd jõudnud mõõdukale tasemele.

Viimase viie päevaga on lisandunud kokku 521 koroonapositiivset. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 127,7 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 3%. 4. juuni hommikuse seisuga viibib haiglas 106 koroonapatsienti, nendest intensiivravi vajab 13 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 5 inimest.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 490 619 inimesele, kellest 207 246 on pooleli oleva vaktsineerimisega. 283 373 inimese vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 66%. 70+ vanusegruppi on üle 60% vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.