Uudis

Koroonaviirusesse nakatub aina enam 10–19-aastaseid lapsi ja noori

Nakkus on sees enam kui kolmveerandis Tallinna üldhariduskoolidest

Terviseameti asejuht Mari-Anne Härma sõnul võib eeldalda, et järgmisel nädalal lisandub haiglaravile umbes 75 või enam COVID-19 haiget.Foto: ekraanitõmmis

Terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal Mari-Anne Härma sõnas, et viimasel ajal on koroonaviirusesse nakatunute hulgas palju 10 – 19aastaseid lapsi ja noori.

Nakatunuid on juba rohkem kui kolmveerandis Tallinna üldhariduskoolidest ning huviringide kaudu liigub viirus aina uutesse koolidesse.

Nakatumise kiirus on veidi pidurdunud

Härma rääkis täna toimunud pressikonverentsil, et võrreldes ülemöödunud nädalaga lisandus eelmisel nädalal 32 protsendi võrra enam uusi nakatunuid. See on oluliselt väiksem juurekasv kui eelnevatel nädalatel ning saab öelda, et nakatumise kiirus on natukene langenud.

Arvestades, et tulemas on pühad, ei saa siiski veel olulisi järeldusi teha ja loota, et näitajad jäävadki langema.

Eelmisel nädalal lisandus umbes 1600 uut nakatunud, ja nakkuskoldeid on üle Eesti ligi 50, neist 28 on Põhja-Eestis ning 13 Ida-Eestis. Härma sõnul on kolded valdavalt seotud töökohtade ja haridusasutuste või ürituste ja pidudega.

Ta täpsustas, et meil on 13 töö- ja 15 hariduskollet ning 16 kollet, mis on seotud ürituste ja vabaajategevustega. Umbes veerand nakatunutest saab haiguse pereringist, kuid perekoldeid on Eestis vaid üks. Härma lausus, et praegu ei ole ka näha, et perekoldeid võiks juurde tekkida. Lähikontaktsed püsivad kenasti kodus ning juhtub, et nakatub mõni pereliige, kuid perest edasi nakkus üldiselt ei lähe.

Eelmisel nädalal lisandunud haigusjuhtudest 23 protsendi puhul jäi nakatumiskoht teadmata.

Nakatumine on oluliselt suurenenud laste ja noorte hulgas

Härma tõi välja, et viimasel ajal on nakatumine oluliselt suurenenud 10–19aastaste laste ja noorte seas. Möödunud nädalal oli tõus 101 protsenti ja sellele eelneval nädalal lausa üle 300 protsendi. “See on väga kiire kasv just kooliealiste seas,” tundis Härma muret.

Ta täpsustas, et noortega seotud haigestumine on täheldatav eelkõige Talkinnas ja Harjumaal. „Viimase kahe nädala jooksul on Tallinna üldhariduskoolidest 82 protsendis nakkus sees,“ tõdes Härma.

Ta täpsustas, et nakatunud on peamiselt õpilased – terviseametile teadaolevalt nakatus 159 õpilast ja 22 personaliliiget. Sageli toimub nakatumine huviringides, kus käivad koos mitme kooli lapsed ja nende kaudu liigubki viirus edasi aina uutesse koolidesse.

Seireprojekti raames võetakse koroonaproov enam kui 4000 koolitöötajalt

Teadus- ja haridusministeeriumi ning terviseameti korraldatud seireprojekti raames pakuti Tallinna ja Harjumaa koolide töötajatele eelmisel nädalal võimalust tasuta koroonaviiruse prooviks. Registreerus üle 4000 õpetaja ning koolipersonali liikme.

Esmaspäevase seisuga oli Härma sõnul analüüsitud 1715 inimese proov ning neist kümnel oli haigustunnusteta nakatumine.

Järgmisel nädalal on oodata haiglasolijate arvu suurt kasvu

Härma toonitas veel, et nakatunuid on palju ka üle 60aastaste seas ja just sellel vanusegrupil on risk raskeks haigestumsieks kõige suurem. Ta lisas, et möödunud nädalal hospitaliseeriti 29 protsenti üle 60aastastest nakatunutest.

„Praegu on haiglas 99 patsienti ja kui vaadata möödunud nädala nakatunute arvu, võib eeldalda, et järgmisel nädalal lisandub haiglaravile umbes 75 või enam COVID-19 haiget,“ prognoosis terviseameti asejuht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.