Uudis

Koroonaviirusesse nakatunud Jõhvi perega puutus lähedalt kokku paarkümmend inimest

Foto: Shutterstock

Terviseameti Ida regionaalpiirkonna juhata Marje Muusikuse sõnul selgus teisipäeva õhtuks, et Jõhvis koroonaviirusesse haigestunud perega on viimaste päevade kestel kokku puutunud ligi 50 inimest, vahendas ajaleht Põhjarannik.

“Neist ligemale paarikümnega on olnud lähikontakt. Informeerisime neid ja soovitasime jälgida oma tervist ning jääda eneseisolatsiooni,” sõnas Muusikus ja lisas, et ligemale 30 inimese puhul oli läbikäimisel haigestunutega ligikaudu paarimeetrine distants, mistõttu on nende nakatumine vähetõenäoline.

Muusikuse sõnul on osad lähikontaktsete ringis olnud inimesed, kel on olnud koroonaviiruse kergemaid sümptomeid, teinud ka testid, aga nende tulemused pole veel selgunud. Samuti ei ole teada testi tulemust viirusesse nakatunud pere vanaisal.

Terviseamet on soovitanud perega lähikontaktis olnud paarikümnel inimesel olla eneseisolatsioonis. Ennetava meetmena on kuni nädala lõpuni suletud ka lasteaiarühm, kus esmaspäeval oli kohal viirusesse nakatunud pere laps.

Muusikus pidas ta kahetsusväärseks, et vanemad saatsid lapse lasteaeda pärast seda, mil koroonatesti tulemused polnud veel selgunud, kuid sümptomid juba olid. “Eks suvel ole teisi haigusi ka ja paraku inimesed ei mõtle ega seosta kohe seda koroonaviirusega. Ei tohiks veel unustada, et see haigus pole kahjuks veel kuhugi kadunud,” ütles ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.