Uudis

Krista Fischer: olukord pole praegu nii kriitiline, et peaks ühiskonda piirama

Tartu ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer.Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees / Scanpix

Tartu ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer ütles, et kuigi koroonasse nakatumine on liikunud taas ülespoole, on ühiskonna piiramisest vara rääkida.

Fischer selgitas “Ringvaates”, et koroonasse nakatumine on üles läinud, sest praegu on elu suhteliselt piiranguvaba – lapsed käivad koolis ja inimesed saavad ringi liikuda, vahendab ERR.

Praegu jälgitakse nakatumise asemel küll rohkem haiglate täituvust koroonapatsientidega. Kas aga haiglates koroonaosakondade avamine tähendab, et on vaja hakata taas ühiskonda rohkem piirama?

“Praegu on sellest siiski veel vara rääkida, et meil olukord nii kriitiliseks läheks, et peaks ühiskonda piirama,” nentis Fischer. Ta tõi välja, et meil küll ringleb nüüd oluliselt kergemini nakkuv delta tüvi, kuid teisalt on meil ka tõhusaid abivahendeid nakatumise tõkestamiseks – vaktsineerimine.

“Üsna paljud on vaktsineeritud ja see omakorda on tekitanud olukorra, kus nakatumine ei ole läinud üles nii kiiresti, kui tüvi seda võiks võimaldada. Ja samuti selle nakatumise juures on haiglasse minejate arv jäänud siiski väiksemaks, kui varem on olnud samasuguse nakatumise juures,” rääkis professor.

Fischer selgitas, et kui praegu on nakatumise tase umbes samal tasemel nagu eelmise aasta novembri lõpus-detsembri alguses, siis haiglasse sattunute arv on praegu väiksem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.