Uudis

Kui kauaks võivad koolid kaugõppele jääda ja millest see sõltub?

Viimsi kool Tallinnas. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Sellest nädalast on Eesti koolid kaugõppel. Uurisime haridusministeeriumilt järgi, kui kaua olukord kesta võib ning kuidas tehakse otsus, kas tavaõppega jätkata või mitte, kui terviseamet enam kõigile koroonateste ei tee.

Valitsuse otsuse kohaselt on seoses COVID-19 haiguse levikuga koolid oma uksed sulgenud alates esmaspäevast, 16. märtsist ning läinud üle distantsõppele, selgitas haridusministeeriumi kommunikatsioonijuht Tarmu Kurm.

Samuti on kokku lepitud, et iga kahe nädala järel hinnatakse olukorda ja tehakse otsus distantsõppe perioodi pikendamise vajalikkuse kohta.

Kas praegu paistab, et kaugõpe võib kesta kauem kui esialgselt planeeritud kaks nädalat? “Ministeerium seirab ja analüüsib pidevalt olukorda, ametkonnad teevad koostööd, aga täna ei ole võimalik kindlas kõneviisis teatada, kui pika aja jooksul on vaja distantsõppega jätkata,” ütles Kurm.

Loomulikult tehakse tema sõnul igaks juhuks ettevalmistusi ja mõeldakse kõik asjaolud hoolikalt läbi selleks, kui kõnealust perioodi on tarvis pikendada või korduvalt pikendada.

Mille põhjal aga otsus langetatakse, kas kaugõppega on vaja jätkata või mitte, kui terviseamet on teinud otsuse koroonaviiruse proove enam mitte laialt teha? “Lähtume eelkõige Terviseameti suunistest ning valitsuskomisjoni otsustest. Millisel hetkel millist testimise ja leviku piiramise strateegiat rakendada, see on Terviseameti pädevuses,” vastas Kurm.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses