Uudis

Kui palju maksab koroonavastane ninasprei ja kuidas seda kasutada?

Ternespiimapõhine ninasprei ei ole ravim ega vaktsineerimise aseaine - see on täiendav moodus koroonaviirusega nakatumise ärahoidmiseks. Tegemist on loodusliku preparaadiga, kus ühekordsel manustamisel viiakse ninaneeldu 80 mg veise antikehi.Foto: tootja

Eestlaste välja arendatud koroonaviirusevastane ninasprei BioBlock on alates tänasest, 3. maist müügil Benu apteekides ja ka e-apteegis.

Benu apteegi veebipoest nähtub, et ninasprei on esialgu müügile paisatud soodushinnaga 19,50 eurot, toote täishind on 25 eurot. Benu frantsiisikonsultandi, proviisor Liia Saava kinnitusel kehtib soodushind maikuu lõpuni. “BioBlocki ninasprei on müügil kõikides Benu apteekides üle Eesti. Müügile jõudnud toote kogused varieeruvad apteegiti. Apteegid saavad aga toodet iga päev vastavalt nõudlusele juurde tellida,” lisas ta.

Üks ninasprei sisaldab 150 pihustusdoosi. Seda tuleks pihustada 1-2 korda mõlemasse ninasõõrmesse 3-4 korda päevas ning enne ja pärast rahvarohketes kohtades käimist. Tegemist on loodusliku lahusega, mis ei kuivata limaskesti. Tartu Ülikooli Kliinikumis läbi viidud kliiniline uuring kinnitas, et antikehade lahus püsib limaskestal vähemalt neli tundi. Pärast nuuskamist soovitatakse toodet uuesti kasutada. Niisiis, kui keskeltläbi neli korda päevas spreid ninna pihustada, jagub sellest maksimaalselt 18 päevaks.

BioBlocki ninasprei on täiendav moodus koroonaviirusega nakatumise ärahoidmiseks. Seda soovitatakse lisaks teistele kaitsemeetmetele kasutada kõikjal, kus sotsiaalne distantseerumine on keeruline: kodudes, töökohtades, koolides, treeningutel, transpordivahendites ja teistes rahvarohketes kohtades.

Ninasprei on välja arendatud Eesti ettevõtjate ja teadlaste koostöös. See on looduslik toode, mis pärineb hüperimmuniseeritud veiste ternespiimast, kus loomadel on tekitatud immuunvastus SARS-CoV-2 ogavalgu vastu. Ternespiima looduslik roll on pakkuda vastsündinud loomadele esmane kaitsev immuunsus ema poolt toodetud antikehade abil. 

Wuhani ning uuemate muteerunud Suurbritannia B.1.1.7, Lõuna- Aafrika B.1.351, Brasiilia P.1 tüvedega läbiviidud in vitro testid on näidanud, et toode takistab edukalt SARS-CoV-2 viirusosakeste sisenemist rakkudesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.