Uudis

Kuidas edeneb õpetajate ja õpilaste vaktsineerimine?

Ida-Tallinna Keskhaigla meedikud Tallinna koolis vaktsineerimas.Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla

Rohkem kui pool Eesti üldhariduskoolidest on töötajate hulgas saavutanud vähemalt 80-protsendilise ühe vaktsiinidoosiga hõlmatuse. Koolieelsetest asutustest on sama tulemuseni jõudnud vaid kolmandik.

23. septembri seisuga on kõik Eesti kõrgkoolid saavutanud kõrge vaktsineerimise taseme ehk vähemalt 80-protsendilise hõlmatuse oma töötajate hulgas, kirjutab ERR. Koolieelsetest asutustest on selleni jõudnud vaid 59 lasteaeda kõigist 215 lasteaiast.

Kõrgeima vaktsineeritusega paistavad silma Hiiumaa ja Läänemaa, kus on töötajate 80-protsendilise vaktsineeritusega hõlmatud kõik lasteaiad. Madalaima vaktsineeritusega on Järvamaa, Põlvamaa, Valgamaa ja Võrumaa, kus 80-protsendilist hõlmatust ei ole saavutatud üheski koolieelses asutuses.

Põhikoolides ning gümnaasiumites on töötajate kõrge vaktsineerituse taseme saavutanud vähemalt pooled koolid. Kõige enam on haigekassa andmetel kõrge vaktsineerituse tasemega koole Tartu linnas (vähemalt 90 protsenti koolidest), Jõgevamaal (vähemalt 77 protsenti) ja Saaremaal (69 protsenti).

Kõige madalama vaktsineeritusega paistab silma Ida-Virumaa, kus ei ole 80-protsendilise vaktsineeritusega hõlmatuseni jõudnud pea kaks kolmandikku koolidest. Võrumaal ei ole hõlmatust saavutanud ligi pooled koolidest ning Tallinna linnas kolmandik koolidest.

Sotsiaalministeeriumi eesmärk on vaktsineerida oktoobri lõpuks vähemalt 90 protsenti haridus- ja noortevaldkonna töötajatest.

Ehkki enamikes Eesti koolides on ühe doosiga vaktsineeritud alla poole õpilastest (12+ vanuserühm), on 21 üldhariduskoolis vaktsineeritud vähemalt 70 protsenti õpilastest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.