Uudis

Kultuuriminister: negatiivne koroonatest vabastab Rally Estonial sõitjad liikumispiirangust

Foto: Shutterstock

Kultuuriminister Tõnis Lukas kinnitas neljapäeva õhtul rahvusringhäälingule, et koroonaviirusega seotud liikumispiirangu osas tehakse erand Rally Estoniale ja Tallinna täispikale triatlonile.

Lisaks avaldas Lukas arvamust, et negatiivse koroonatesti puhul ei peaks Eesti tippsportlastele rakendama jäika liikumispiirangut.

Eesti Vabariigi kultuuriminister Tõnis Lukas rääkis ERR-ile antud intervjuus, et valitsus on valmis Eestis toimuvate oluliste spordivõistluste puhul edaspidigi teatud juhtudel erandeid tegema, kuid kõik sõltuvat üldisest olukorrast riigis.

Lähiajal rakendub erand kahel juhul, nimelt septembri alguses Lõuna-Eestis toimuval autoralli MM-etapil, mis puudutab siia saabuvaid WRC meeskondi ja sõitjaid.

“Nad saavad vabastuse liikumispiirangust, kui nad teevad negatiivsed testid nii asukohamaal kui ka Eestis,” selgitas Lukas ning täpsustas, et turvalisuse tagamiseks juhtiakse meeskonnad ja osavõtjad konkreetsetele aladele, kus nad ei puutu ise kokku publikuga ega laiema rahvaga.

Nii toimitakse ka 5. septembri rahvusvahelise Ironmani võistluse puhul, kus liikumispiirangust vabastatakse Eestisse tulevad eliitgrupi sportlased, umbes 60 inimest. Ülejäänud Lukase sõnul vabastust ei saa ning peavad ennast testima ja olema lisaks kaks nädalat Eestis karantiinis.

Lukase hinnangul peaksid negatiivse koroonatesti korral saama liikumispiirangutest vabaks ka kodu- ja välismaa vahet liikuvad Eesti tippsportlased, kui selleks on vajalik põhjus ja Terviseamet sellega nõustub.

“See elu on läinud käima, võistluseid ja laagreid toimub ka välismaal ja osa meie tippsportlasi treenib välismaal,” selgitas Lukas. “Neil ei tohiks olla väga suuri takistusi kodumaa vahel sõitmiseks, Eesti koondise esindamiseks ja Eesti meistrivõistlustest osavõtmiseks.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.