Uudis

Kümned tuhanded eakad saavad lähiajal võimaluse vaktsineerida: kolmapäeval saabub Eestisse 44 000 doosi AstraZeneca vaktsiini

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik.Foto: Konstantin Sednev / Postimees /Scanpix

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis esmaspäevasel pressikonverentsil, et kolmapäeval saabub Eestisse 44 000 doosi AstraZeneca vaktsiini.

“Hetkel oleme võrdlemisi optimistlikud, et AstraZeneca vaktsiin saabub. Nüüd saavad kindlasti kümned tuhanded inimesed kõrgemas vanusegrupis võimaluse minna lähiajal vaktsineerima,” kinnitas Kiik.

Kiige sõnul on viimasel ajal tulnud palju lisainfot vaktsineerimisele registreerimise kohta ning kindlasti tasub jälgida oma andmeid digilugu.ee portaalis ja avalikku meediat. 

“Liigume selles rütmis, et järgmise kolme nädala jooksul tagada kõigile 70+ vanuses inimestele vaktsineerimisvõimalus,” ütles ta.

“See nädal on hea, et saame alustada eelmisel nädalal alanud mõõdukal optimismilainel. Eelmine nädal näitas tõepoolest teatud langustrendi.  Nakatumislanguse taga on Eesti elanikud. Võime sel hetkel tõesti teatud määral end selle eest ka tunnustada. Piirangud üksi kunagi ei aita, kui neid tõsiselt ei võeta,” kinnitas Kiik. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.