Uudis

Kuressaare haigla kolis noortekabineti kesklinna

Foto: Shutterstock

Kuressaare haigla kolis noortekabineti kesklinna Ajamaja ärikeskuse teisele korrusele, kust saavad abi kõik noored kuni 26. eluaastani.

Sealsamas pakub ämmaemand Marje Altrov nii imetamisnõustamise teenust kui ka kindlustunnet, nõu ja abi kõigile noortele, kellel peaks seda vaja minema, kirjutab Kuressaare haigla sotsiaalmeedias.

“Siia tulles ei teki noorel inimesel tunne ja hirm, et ta tuleb haiglasse – ainuüksi mõte sellest võib paljud pingesse ajada,” sõnas ämmaemand Marje Altrov, kes on kogu selle ettevõtmise üks suuremaid eestvedajaid.

Altrovi sõnul käis seni veel haiglas asunud noortekabinetist läbi noorukeid, kelle pöördumiste ja probleemide ampluaa oli seinast seina. Olgu pöördumise põhjuseks vajadus nõustamiseks või vajab üle vaatamist mõni füüsiline kaebus.  Näiteks on noortekabinetti toodud ka kergema intellektipuudega lapsed, et neid õpetada ära tundma seksuaalse väärkohtlemise märke ning nad teaksid, kuidas panna tegevusele piirid hetkel, kui see nende jaoks ebamugav tundub.

Noortekabineti avar, valgusküllane ja läbimõeldud ruumiline lahendus muudavad külastuse pingevabaks. “Kohe sisse astudes ei vaata vastu protseduurinurk, vaid see on vaikselt riiuli taga ootamas juhuks, kui seda läheb vaja. Esialgu räägime noortega oma jutud ära ja kui vestluse käigus ilmneb, et on vajadus ka üht-teist üle vaadata, siis teeme seda juba pisut eemal. Saame teha analüüsid ja uuringud ning vajadusel edasi suunata,” rääkis Marje Altrov.

Kabineti avatud uste päevad toimuvad 16. augustil kell 10-18 ning kõigil huvilistel on võimalik üksi või kambakesi kabinetist läbi astuda ja uurida, mida seal tehakse ja missuguseid teenuseid pakutakse. Oodatud on nii teismelised kui ka emad, kes võiksid tunda huvi imetamisnõustamise vastu.

Noortekabinetti on oodatud kõik noored kuni 26. eluaastani ning kes kohale ei saa või ei söanda tulla, saab nõustamist ka telefoni teel. Noortekabinet on uues kohas avatud alates 16. augustist igal teisipäeval kell 15-19.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.