Uudis

Kuressaare haigla patsiendid toetavad ravijuhti: suur töö on ohustatud

Kuressaare Haigla SA juhatuse liige ning haigla ravijuhi dr Edward Laane.Foto: Ronald Liive / Geenius Meedia

Kuressaare haigla patsientide nõukogu avaldas toetust haigla ravijuhile Edward Laanele, tuues esile viimase rolli patsiendikesksete teenuste arendamisel.

Nõukogu teatas, et on tõsiselt mures Kuressaare haigla ravijuhi Edward Laane suhtes esitatud süüdistuste pärast ning teatas, et toetab Laanet, seisab nõukogu pöördumises. 

Nõukogu märgib pöördumises, et koroonakriisi ajal oli kohaliku haigla juhtkond see, kes julges võtta vastutuse oma inimeste tervise ees. “Laane ja haigla sotsiaalmeedia kanalites jagatud operatiivne info ning praktilised õpetused olid väga vajalikud, mis sisendasid turvatunnet,” seisab pöördumises.

Nõukogu teatel on Laane töötanud Kuressaare haigla ravijuhina kaks aastat ning arendanud selle aja jooksul haiglat patsiendikeskse arstiabi suunal. Üheks näiteks toob nõukogu erialaarstid, kes on selle aja jooksul alustanud Kuressaare haiglas vastuvõttu. 

Ka toob nõukogu esile, et Kuressaare haigla oli esimene Eesti haigla, kus kutsuti kokku  patsientide nõukogu ning keemiaravi Kuressaarde toomisega hakka Laane koostöös Saaremaa Vähiühinguga tegelema juba 2018. aastal.

“Patsiendikesksete teenuste arendamisel on dr Laane eestvedamisel juba palju ära tehtud ja jätkumas,” seisab pöördumises. “Oleme mures kujunenud olukorra pärast, sest dr Laane suur patsiendikeskne töö on ohustatud. Loodame siiralt, et kriisi ajal muutuste tekitatud vastasseis ei halvenda saarlaste ravi kättesaadavust,” seisab pöördumises, millele on alla kirjutanud Kuressaare haigla patsientide nõukogu liikmed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.